Через "успіхи" російської армії від неї відвертаються навіть симпатики: приклад Кіссинджера
Повномасштабна війна росії проти України триває вже 5 місяців, і "успіхи" окупантів за цей час лише розвіяли міф про "другу армію світу". Через це від росіян відвертаються навіть ті, хто підтримував їх спочатку.
Кіссинджер передумав
Яскравим прикладом цього є ексдержсекретар США Генрі Кіссинджер, який раптово змінив свою риторику щодо України та її війни про російських загарбників. Про це 24 каналу розказав російський публіцист та опозиційний політик Андрій Піонтковський.
Зверніть увагу Частині країн НАТО невигідне падіння злочинного режиму росії, – експерт
Він зауважив, що протягом останніх 10 – 15 років Кіссинджер був класичним "путін-ферштейнером". Він критикував розширення НАТО, був прибічником ідеї "фінляндизації" України, хоч після рішення Фінляндії про вступ до Альянсу цей термін різко змінив своє значення, та навіть пропонував нашій державі поступитися територіями в обмін на "мир" на форумі у Давосі.
Однак у своєму нещодавньому інтерв'ю Кіссинджер заявив, що тоді його неправильно зрозуміли. Він сказав, що пропонував абсолютно інше рішення – те, з яким зараз згоден і президент Зеленський.
Так, колишній держсекретар Сполучених Штатів повторив ту формулу, яка збігається з офіційною позицією Заходу. Згідно з нею, припинення вогню можливе лише тоді, коли російські війська відійдуть на лінію 22 лютого, а після цього можна почати переговори.
Єдина гарантія безпеки для України – членство в НАТО
Але Кіссинджер не зупинився й на цьому. Розуміючи, що найболючішим питанням у такому сценарії є безпекові гарантії для України, він висунув чітке рішення. Такими гарантіями він бачить переозброєння нашої держави сучасною зброєю, а також продовження тісної співпраці з НАТО, якщо не повноцінне членство в Альянсі.
Перекладаючи на просту мову, він сказав так – де-факто гарантією є сьогоднішні стосунки з НАТО, які є фактично союзницькими, і якщо треба – їхнє юридичне оформлення. Це колосальна зміна парадигми,
– пояснив Піонтковський.
Він додав, що раніше у США боялися вступу України в НАТО, бо не хотіли брати на себе обов'язки щодо 5-ої статті, а отже й відправляти американських солдатів, які помирали б в Україні. Такий сценарій абсолютно не сподобався б американським виборцям.
"Але яку нову стратегічну істину відкрили минулі 5 місяців війни, що змусили серйозних західних експертів кардинально змінити думку – виявилося, що помирати американцям не потрібно. Україна сама здатна себе захистити. Що необхідно – це постачання сучасного озброєння", – продовжив публіцист.
Але постачати його потрібно не так, як зараз – по "чайній ложці", постійно змінюючи рішення. Необхідне абсолютне забезпечення зброєю свого юридично оформленого союзника НАТО.
Піонтковський вважає, що Кіссинджер та всі інші зрозуміли, що членство в НАТО означатиме набагато серйозніші обов'язки. Але водночас ці обов'язки – це постачання зброї та розвідувальна підтримка.
Мені здається, цю позицію, яку я називаю "формулою Кіссінджера", повинні взяти на озброєння українська дипломатія та українське керівництво,
– вважає він.
На переконання публіциста, з наближенням зими тиск Заходу на Україну щодо припинення вогню буде посилюватися, а нам потрібно зайняти чітку позицію. Мовляв, ми готові піти на зустріч, але лише за умови повної гарантії безпеки. А як справедливо сказав Кіссинджер, єдиною такою гарантією може бути повноцінне членство України в НАТО.
"Це реальний шанс, якщо такі люди як Кіссінджер про це говорять, значить західне суспільство для цього дозріло. І воно дуже хотітиме припинення вогню, а от Україна піде на це лише "за умови", – додав Піонтковський.
Повний стрім з Андрієм Піонтковським на 24 каналі: дивіться відео
Кіссинджер і раніше показував, що змінив думку: детальніше
- Зміна парадигми у ставленні Генрі Кіссинджера до війни в Україні була помітною ще раніше. Так, у червні він дав інтерв'ю ексгенеральному директору Alphabet/Google Еріку Шмідту.
- Уже тоді він сказав, що українські території, окуповані після 24 лютого 2022, не залишаться підконтрольними росіянам. Мовляв, вони мають повернутися до України, а тому треба вести перемовини та припиняти вогонь.
- Крім того, тоді колишній держсекретар США заявив, що росія програла "стратегічну війну".