Пряма військова допомога: як Китай поставляє Росії зброю через Казахстан

26 серпня 2023, 16:40
Читать новость на русском

Через Казахстан Китаю чи не найлегше поставляти зброю до Росії. Тож Пекін не цурається обирати цей шлях для поставок вантажів до країни-агресорки.

Військова допомога Китаю для Росії є цілком очевидною, однак у світі на це фактично ніяк не реагують. Про це 24 Каналу розповів казахстанський політик Мухтар Аблязов, пояснивши, що ставлення до диктаторських країн має бути суворим та однозначним. 

Дивіться також На їхніх руках кров українців: Molfar назвав осіб, причетних до виробництва дронів-камікадзе

Все очевидно

На посилення співпраці Китаю та Росії вказує і суттєвий ріст імпорту. 

Зараз триває пошук доказів, мовляв, чи постачав щось Китай до Росії. Але цього навіть робити не потрібно, ми це бачимо попутно. Найголовніше – це економіка. Якщо вона має достатні ресурси, то здатна фінансувати військові дії,
– наголосив Мухтар Аблязов.

Є дані з Міжнародного валютного фонду та інших західних інституцій про те, що економіка Росії поступово зростає. Зокрема, ростиме на 2% в рік.

"Цей ріст дає можливість Росії фінансувати війну. Це найголовніша проблема, не потрібно шукати якісь танки, що поставляє Китай, а він поставляє. Китай підтримує на плаву російську економіку, купуючи нафту на газ", – зауважив Аблязов.

Лише за цей рік імпорт з боку Китаю зріс на 73%, а загальний товарообіг з Росією – на 36%. Власне, навіть побачивши ці цифри, зрозуміло, що друга економіка світу вливає гігантські ресурси у країну-агресора.

"За всіма статистичними даними Китай прямо допомагає Росії, купує нафту, поставляє товари, які дозволяють економіці Росії рости та фінансувати військові потреби для війни проти України", – наголосив політик.

Мухтар Аблязов про військову допомогу Китаю: дивіться відео

Ставлення має бути однозначним

Китай, цілком очевидно, не є нейтральною стороною у війні Росії проти України. Однак ставлення світової спільноти до нього досі неоднозначне.

Сьогодні Китай "хороший", бо зробив заяву і з'явився на саміті Глобального Півдня. Потім виявилось, що Китай проводить військові навчання з Росією, тому знову "поганий". Це непослідовна позиція щодо диктаторських країн,
– зауважив Аблязов.

На думку казахстанського політика, диктаторські країни допомагають іншим диктаторським, демократичні – також об'єднуються. Тож шукати конкретних доказів, аби зловити Китай "на гарячому" навіть не потрібно. Наперед можна розуміти, що ця допомога буде і є вже зараз.

Китай озброює Росію: що відомо 

  • Нещодавно видання The Telegraph провело розслідування, у якому визначили, що Китай ще до початку повномасштабного вторгнення постачав Росії озброєння. Мовиться, зокрема, про поставку компанії Shantou Honghu Plastics з Китаю – тисячу дронів до Росії за два місяці до великої війни.
  • Ба більше, надавали Росії навіть два вертольоти. Зафіксували такий "подарунок" за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення.
  • Крім цього, з початку 2022 року та до першого кварталу 2023 китайські фірми надсилали оптичні приціли понад 50 російським компаніям. Їхнє призначення намагались приховати, мовляв, це засоби для полювання. Але розслідувачі впевнені, що їх використовували саме у бойових діях.