Кім Чен Ин "урочисто заявив", що готовий застосувати ядерну зброю у відповідь на погрози США
Джерело:
ReutersУпродовж останніх місяців Північна Корея проводила випробування своїх балістичних ракет. Тепер же Кім Чен Ин вирішив пограти мускулами, погрозивши ядерним ударом.
Лідер Північної Кореї наголосив, що на подальші загрози з боку США, а також інших "ворожих сил" у Пхеньяна є відповідь. Мовиться про ядерний удар, кого Кім Чен Ин погрожує завдати.
Читайте також Північна Корея відхрестилася від постачання Росії зброї для війни в Україні
КНДР погрожує рішучою відповіддю
Як зазначає державне інформаційне агентство ЦТАК, Кім Чен Ин "урочисто заявив, що, якщо вороги продовжать загрожувати" Північній Кореї, партія диктатора, а також уряд відреагують рішуче. Мовляв, на тотальну конфронтацію відповіддю буде інша тотальна конфронтація – застосування ядерної зброї.
Нагадаємо, що у суботу, 19 листопада, надійшло повідомлення про розгортання міжконтинентальної балістичної ракети нового типу "Хвасон-17". Причино цього буцімто стали "безрозсудні військові конфронтаційні дії США та інших ворожих сил".
Ракету запустили з Пхеньянського міжнародного аеропорту. Сталося це близько 10:14 за місцевим часом. Про це повідомило видання Yonhap, яке послалося на Об'єднаний комітет начальників штабів.
Зауважимо, що ця ракета подолала 998 кілометрів за 4 135 секунд. Себто, за годину та майже 9 хвилин. Додамо, що ця ракета здатна подолати відстань у 5 500 кілометрів. Тож її вважають міжконтинентальною балістичною.
До слова, тоді ж Кім Чен Ин показав публічно свою донечку. Власне, диктатор разом з малечею спочатку оглянули саму ракету. Після цього на солідній відстані спостерігали за її польотом.
Що насторожує весь світ
Повернімося до самої ракети. У резолюції ООН чітко заборонили КНДР запускати балістичні ракети будь-якої дальності. Особливо з урахування того факту, що деякі з них можуть бути носіями ядерних боєголовок.
Ускладнює усю ситуацію також напруга на Корейському півострові. Упродовж останніх кількох тижнів КНДР провела цілу низку ракетних випробувань. І все це робить країна, у котрої зберігається ядерний потенціал. Тож міжнародні спостерігачі уже висловлюють побоювання. Вони припускають, що не за горами перше ядерне випробування Пхеньяну.
Варте уваги – Китай та Індія висловили Росії свою позицію щодо ядерної зброї: дивіться відео