У НАТО підтвердили присутність солдатів з КНДР у Росії
Джерело:
DWВ українських партнерів з'являється все більше доказів про присутність військ КНДР у Росії. Наразі цю інформацію також підтвердили й в НАТО.
Країни-члени Альянсу мають докази, що Пхеньян відправив своїх військових до Росії. Про це у відповідь на запит DW повідомила речниця НАТО Фара Дахлалла.
До теми Німеччина викликала "на килим" посла КНДР через залучення північних корейців до війни в Україні
Що сказали в НАТО про війська КНДР у Росії
Фара Дахлалла зазначила, що члени Альянсу підтвердили докази розгортання військ КНДР в Росії.
Якщо цим військам доведеться воювати в Україні, це означатиме значне посилення підтримки Північною Кореєю незаконної війни Росії та ще одну ознаку значних втрат Росії на лінії фронту,
– заявила речниця.
Також інформацію про північнокорейських солдатів у Росії підтвердили й у Білому домі. Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі під час брифінгу наголосив, що до середини жовтня КНДР відправила "не менше ніж 3 000 солдатів на схід Росії".
"За нашими оцінками, ці військові на кораблях вирушили з порту Вонсан у Північній Кореї до російського Владивостока. Звідти північнокорейські військові прибули до низки військових тренувальних центрів на сході Росії, де вони зараз проходять підготовку", – наголосив Кірбі.
Окрім того, він уточнив, що наразі достеменно не зрозуміло, чи братимуть ці північнокорейські військові пряму участь у бойових діях проти України разом із російськими.
Безумовно, така ймовірність викликає значне занепокоєння. Після завершення підготовки ці військові, можливо, вирушать на захід Росії, де воюватимуть проти українських військових,
– зазначив посадовець.
Кірбі також наголосив, що США вже повідомили Україні своє бачення цієї ситуації. Також американська сторона перебуває у тісному зв’язку з союзниками стосовно "наслідків такого кардинального кроку і нашої можливої реакції".
Зрештою представник Білого дому повідомив, що можливий вступ північнокорейських військ"буде ознакою слабкості, а не сили Кремля".