Кого зараз мобілізують найперше: у ЗСУ назвали категорію
Джерело:
УніанУ командуванні армії відреагували на інформацію про посилення мобілізації в Україні. Пояснили, що насамперед війську потрібні бійці, які можуть працювати з новими зразками озброєння.
Ніяких хвиль мобілізації немає. Вона почалася 24 лютого 2022 року і постійно триває. Про це розповів начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.
До речі Повістки в Україні: у ЗСУ назвали законні методи вручення
Нам сьогодні потрібні фахівці як на нові зразки озброєння, надані партнерами, так і для поповнення втрат. Насамперед мобілізують особовий склад за визначеними обліково-військовими спеціальностями,
– зазначив Горбач.
Переважно чоловіки самі викликаються до територіальних центрів комплектування з метою уточнення військово-облікових даних. Рішення про мобілізацію ухвалюють після висновку медичної комісії про придатність до військової служби.
Особовий склад, який раніше не проходив служби, призивають до навчальних центрів, де їх навчають за визначеними спеціальностями. Лише після цього призовники прибувають до військових частин на конкретні посади.
Однак громадян, які вже мають досвід військової служби, можуть відправляти одразу до бойових військових частин.
Обсягів мобілізації не збільшують
У військкоматі одного з міст в Центрі запевнили, що наразі завдання полягає лише в тому, аби поставити максимальну кількість військовозобов'язаних на облік, адже багато чоловіків, змінивши колись чи зараз місце проживання, так і не стали на нього, пише BBC.
При цьому обсягів мобілізації фактично не збільшували. У військкоматі кажуть, що потрібно готувати резерви, аби була готова база даних.
Що загрожує за неявку до військкомату
За ігнорування повістки може бути кримінальна чи адміністративна відповідальність. Штраф передбачений за "ухилянство" від повістки на уточнення даних або проходження комісії. Максимальна сума – 8 500 гривень.
Однак якщо людина кілька разів ігнорує такі повістки, її мають право засудити до позбавлення волі згідно з чинним законодавством. Люди, які пройшли військово-лікарську комісію, отримали мобілізаційне розпорядження, але проігнорували його, також можуть загриміти до в'язниці. За це можуть засудити до 5 років.