Для них ситуація страшна, – Кім розповів про роботу з колаборантами й коригувальниками

30 серпня 2022, 14:31
Читать новость на русском

Робота з колаборантами та коригувальниками вогню в Миколаєві та області триває. Зараз місцеве керівництво вже вирішує, що робити з людьми, які співпрацювали з ворогом, на звільнених територіях.

Ситуація з коригувальниками на Миколаївщині вирівнюється

Про це 24 каналу розказав голова Миколаївської ОВА Віталій Кім. За його словами, ситуація для них – страшна. Колаборантів ловлять, з ними працює Служба безпеки України. 

До теми Заїду, подивлюсь йому в очі, – Кім про коригувальника вогню, який шукав HIMARS

Також він розповів про результати оголошеного у липні збору даних про коригувальників вогню, у межах якого за таку інформацію пообіцяли заплатити по 100 доларів. За словами Кіма, аби збирати дані було легше, створили окрему електронну пошту та форму, яку потрібно було заповнювати. Загалом туди надійшло понад 300 повідомлень

Виплатили 1000 доларів, але через те, що 90% людей відмовляються від грошей. Вони кажуть, що вони їм не треба, потрібен лише результат. Деякі навіть казали, що ми додамо грошей, лише впіймайте цього негарного засранця,
– розповів голова ОВА.

Більшість колаборантів впіймали, дехто втік

Він наголосив, що не всі з більше ніж 300 повідомлень виявилися правдивими. Був значний відсоток таких, що не мали сенсу чи підтвердження. Крім того, багато хибних повідомлень надсилали окупанти, які хотіли навести підозру на порядних людей. Отримані дані обробляли у великому аналітичному центрі, працівники якого передзвонювали людям, деталізували та перевіряли інформацію. 

Так, з усіх, про кого надійшла інформація, "відпрацювали" близько 10 – 20 відсотків. Підозри інших не підтвердилися. 

"Тобто у нас немає 300 навідників по Миколаєву. Ситуація гарна, багато з них втекли, не мають зв'язку та не перебувають на території області. Вони просто злякалися. А з тих, що залишилися, більшість ми впіймали", – пояснив Кім. 

Очільник Миколаївщини зауважив, що таким чином ситуація змінюється. Крім того, змінюється і законодавство. Так, усім підозрюваним у колабораціонізмі оголосили максимально можливі застави – по 2 мільйони гривень. Тож вони залишаються за ґратами та чекають суду. Винятком є лише двоє підозрюваних, яких звинувачують у легких порушеннях. Вони перебувають під домашнім арештом. 

Віталій Кім розповів про ситуацію на Миколаївщині: дивіться відео

росіяни знову обстріляли Миколаїв

  • 29 серпня окупанти завдали чергового удару по Миколаєву. До міста долетіли 12 ракет, однак ворог випустив ще більше снарядів. 
  • Як повідомляв мер Олександр Сєнкевич були влучання у житлові будинки та навчальні заклади. 
  • Унаслідок атаки 2 людей загинули. Ще 24 зазнали поранень.