Команда Зеленського шукає сценарій, який задовольнить усіх або Як минув рік президента

20 травня 2020, 16:00
Читать новость на русском

У своїй інавгураційній промові з трибуни Верховної Ради рік тому Володимир Зеленський обіцяв перезавантаження країни і швидкі, як його перемога, зміни.

Чи вдалося це реалізувати це – читайте в матеріалі 24 каналу.

Важливо Рік президентства Зеленського: що вдалося зробити

Уже рік Володимир Зеленський сам працює з тим, за що критикував попередників з реформами. На думку політолога Тараса Семенюка, він швидко вчиться, і в цьому плані помітно певний прогрес. Натомість, політолог Володимир Фесенко вважає, що попри поштовх вперед, Зеленський все ж почав грузнути в проблемах.

► Спроби домовитися про мир

Ледь не найголовніший акцент інавгураційної промови Зеленського – припинення вогню на Донбасі.

У спробах домовитись про мир почали розведення військ на кількох ділянках. Водночас, розширили формат тТКГ і висувають свої пропозиції – принципову присутність переселенців на засіданні, місцеві вибори на Донбасі 25 жовтня і жодного особливого статусу для ОРДЛО в конституції. Росія і бойовики – не в захваті.

"Є спроба нав'язати свою динаміку... Команда Зеленського шукає такий сценарій, який задовольнить усіх. Якщо він задовольнить Париж і Берлін – це означає, що вони можуть стати нашими союзниками", – запевнив політолог Тарас Семенюк.

► Обмін полоненими

У вересні 2019 року додому повернулися 35 українців, під час другого – у грудні – повернулися 76 громадян. Місяць тому – 20. Однак, ціну за обмін довелося заплатити пристойну. Під час другого обміну полоненими звільнили екс-беркутівців, яких звинувачували у розстрілах під час Революції Гідності.

"Фактично, Росія підмінила поняття обмін людьми на обмін символами. Тому й подальші обміни будуть мати все більшу ціну", – переконаний політолог Олег Саакян.

► Соціально-економічна ситуація

Усередині країни швидкого соціально-економічного перелому не сталось. Для монобільшості, яка ввійшла в парламент під ім'ям Зеленського, все частіше лунає питання – а чи є вона?

Хоча низку важливих рішень ухвалили, із останніх:

  • відкриття ринку землі,
  • ухвалення банківського закону.

Щоправда, підтримки довелось шукати і в інших фракцій.

Цікаво Друга каденція, зустрічі з Путіним і плівки Порошенка: головне з пресконференції Зеленського

► Зміни в уряді

От з Кабінетом міністрів Зеленський діє, як і обіцяв. "Ви можете взяти аркуш, взяти ручку і звільнити свої місця", – говорив президент.

Уряд Олексія Гончарука пропрацював півроку, після – естафету прийняв Денис Шмигаль. Зміна міністрів продовжується і надалі.

Він не залишив мрії про ідеальний уряд, тому мінятиме міністрів, поки не доб'ється своєї мети,
– припускає політолог Володимир Фесенко.

На думку Олега Саакяна, якщо говорити функціонально, то такий підхід свідчить відсутність злагодженої політики всередині команди.

► Скандали

Найближче оточення вже фігурувало у скандалах: поїздки Андрія Богдана, плівки Андрія Єрмака. Однак, суттєво на рейтингах це не відобразилось. Навіть за рік рейтинг Володимира Зеленського залишається безпрецедентно високими.

До теми Коли падатиме рейтинг Зеленського?


Ставлення українців до Зеленського / Інфографіка 24 каналу