Україна має деякий запас міцності: наскільки критичною є затримка допомоги від США
Відповідаючи на питання журналістів на пресконференції, Володимир Зеленський висловив переконання, що у США вже незабаром зможуть ухвалити рішення про допомогу України. З огляду на те, що до Різдва залишилось вкрай мало часу, Конгрес США навряд чи встигне досягти компромісу в ухваленні 111-мільярдного законопроєкту.
Про це 24 Каналу розповів керівник Центру громадської аналітики "Вежа". Він закликав не панікувати щодо затягування рішення у Вашингтоні, адже Україна має достатній запас міцності, щоб його дочекатися.
Дивіться також У нього буде інша політика, – Зеленський про допомогу Україні у разі перемоги Трампа
Чого очікувати від американської допомоги
В ніч на 20 грудня лідери обох партій Сенату опублікували спільну заяву, в якій зазначили, що не голосуватимуть за допомогу Україні в цьому році. У ній вони назвали свою співпрацю плідною і такою, що має поступ; водночас для ухвалення цього рішення потрібен додатковий прогрес.
Раніше також стало відомо, що Євросоюзу має погодити до 1 лютого надання Україні 50-мільярдного пакету допомоги до 2027 року. Приблизно до цього часу конгресмени Сполучених Штатів, за песимістичним сценарієм, повинні усе ж таки знайти компроміс щодо 111-мільярдного законопроєкту, з якого фінансуватимуть і допомогу Україні.
"Те, що (рішення про допомогу Україні від США – 24 Канал) буде проголосовано, не викликає сумнівів. Ми маємо на початок року достатньо коштів, як мінімум місяців на 3 – 4, якими ми можемо оперувати для того, щоб зберігати сталість в протистоянні з ворогом", – сказав аналітик.
Зверніть увагу! Раніше очільниця бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа зауважувала, що період першого кварталу 2024 року може бути достатньо складним, якщо Україні не надійде фінансова допомога від Євросоюзу.Самі демократи та республіканці зацікавлені в тому, щоб вирішити це питання якомога швидше. Дуже показовим є те, що більшість республіканців не висловлювалась проти допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.
Зокрема, коментуючи візит Зеленського до Вашингтону, сенатор Лідсі Грем сказав, що непорозуміння між демократами й республіканцями є не проблемою України, а суто американською проблемою.
"Я не бачу нічого фатального (у затримці допомоги від США – 24 Канал). У нас є прокладка безпеки на 3 – 4 місяці, плюс ми маємо внутрішні резерви, хоча додаткова емісія (друк грошей – 24 Канал) нам, звісно ж, не потрібна", – підсумував Клочок.
Що відомо про допомогу від США
- Про те, що у Білого дому почали закінчуватися кошти для допомоги Україні, стало відомо ще на початку грудня 2023 року, коли адміністрація Байдена почала наголошувати, що в разі непогодження нового законопроєкту на підтримку союзників, Сили оборони можуть зазнати поразок на фронті.
- Для того, щоб переконати конгресменів підтримати допомогу України, адміністрація Байдена також наголошувала, що значна частина від 60-мільярдної допомоги "залишиться у США" у вигляді оборонних замовлень для американських підприємств.
- Але попри це, республіканці залишилися непохитними у своїх намірах відстояти максимально жорсткі зміни в міграційне законодавство. Адміністрація Байдена зазначала, що готова до компромісів у цьому питанні, однак частина конгресменів безвідповідально поїхали у відпустки, не зважаючи на потребу допрацювати законопроєкт.