Конституційний суд відмовив 56 депутатам, що хотіли заблокувати роботу АРМА
Конституційний суд України відмовився розглядати подання, в якому 56 народних депутатів намагалися оскаржити діяльність новоствореного Нацагентства з виявлення, розшуку й управління активами, одержаними від корупційних злочинів (АРМА).
Про це рішення стало відомо після розслідування програми "Схеми" (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу UA:Перший).
Читайте також: Десятки схем для свого збагачення: як чиновники навчилися обманювати систему ProZorro
Напередодні 24 канал повідомляв, що у серпні 2018 року під конституційним поданням підписалися 56 обранців, та частина з них, як виявили журналісти, є власниками активів, які наразі перебувають під арештом і в управлінні цього відомства, бо це майно, на думку слідства, отримане корупційним шляхом. На період слідства гроші з цього бізнесу йдуть державі, і власники не мають змоги продовжувати на них заробляти.
Ухвалою Великої палати Конституційного суду України відмовлено у відкритті конституційного провадження у справі,
– йдеться у повідомленні на сайті Конституційного суду України.
Загалом серед 56 підписантів конституційного подання – вихідці з "Партії регіонів", які зараз є депутатами "Опозиційного блоку", партії "Відродження" та групи "Воля народу", а також обранці від "Блоку Петра Порошенка" і "Народного фронту", а також позафракційні.
Як йдеться в розслідуванні, не виключено, що групу депутатів "Опозиційного блоку" цікавить усунення Агентства від управління активами саме через те, що серед цих активів – майно, яке належить високопосадовцям часів Віктора Януковича. Наприклад, квартири і поверхи бізнес-центру "Гулівер" у Києві – власність екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка.
Екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко
Опитані журналістами депутати або не змогли пригадати, чому вони вирішили підписатися під конституційним поданням, або втікали, почувши питання про можливий конфлікт інтересів. У НАЗК пообіцяли розглянути це питання у відповідь на запитання "Схем" , як у відомстві оцінюють дії народних депутатів.
АРМА було створене наприкінці 2016 року за аналогом установ, які успішно функціонують у державах-членах Європейського союзу. Зараз, за підрахунками голови АРМА Антона Янчука, в управлінні відомства майже півтисячі активів. Серед них також резиденція Межигір'я президента-втікача Віктора Януковича.