Сертифікати про бустер у Дії, червона зона у Львові: новини про коронавірус 1 лютого
У Дії з'явилися COVID-сертифікати для щеплених бустером. Назвали головні симптоми нової мутації Омікрона. Київ в помаранчевій зоні, "жовтих" областей різко поменшало. У Львові знову посилили карантин: захворюваність на COVID-19 стрімко зростає. Це останні новини про SARS-CoV- в Україні та світі 1 лютого.
Новини про коронавірус в Україні 1 лютого
В Україні знову зросла захворюваність на коронавірус
Джерело: МОЗ
Впродовж минулої доби в Україні виявили 30 768 хворих на коронавірус, зокрема 4 056 дітей та 337 медпрацівників. До лікарень госпіталізували 2 069 людей. Від ускладнень коронавірусу, на жаль, померли 192 пацієнтів. Натомість одужали – 8 835 людей.
Днем раніше Скільки Омікрону в Україні, вплив вакцинації на менструацію: новини про коронавірус
Добовий приріст інфікованих по всій Україні:
- Київ – 2363;
- Вінницька область – 1654;
- Волинська область – 628;
- Дніпропетровська область – 1418;
- Донецька область – 1167;
- Житомирська область – 533;
- Закарпатська область – 787;
- Запорізька область – 835;
- Івано-Франківська область – 907;
- Київська область – 1174;
- Кіровоградська область – 258;
- Луганська область – 756;
- Львівська область – 3411;
- Миколаївська область – 802;
- Одеська область – 2471;
- Полтавська область – 995;
- Рівненська область – 1441;
- Сумська область – 1308;
- Тернопільська область – 1441;
- Харківська область – 1977;
- Херсонська область – 441;
- Хмельницька область – 1070;
- Черкаська область – 1029;
- Чернівецька область – 1010;
- Чернігівська область – 892.
*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Темпи тестування населення
За минулу добу в Україні провели 130 660 тестів на коронавірус, зокрема: методом ПЛР – 67 886, методом ІФА – 6 074 та 56 700 дослідження експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2.
Загальна статистика поширення пандемії
Загалом в Україні зареєстрували 4 095 263 випадки захворювання. Станом на 1 лютого одужали 3 631 580 людей. Натомість померли, на жаль, стали 100 395 інфікованих.
Понад 65 тисяч людей вакцинували проти COVID-19, із них 16 тисяч – бустерною дозою
Джерело: МОЗ
За 31 січня в Україні проти коронавірусу вакцинували 65 655 людей. Першу дозу отримали 23 278 людей, другу – 25 525. Також додаткову дозу вчора отримали 480 людей, а бустерну – 16 372. З початку пандемії в Україні зробили понад 30,3 мільйона щеплень проти COVID-19. Принаймні першу дозу отримали 15,3 мільйона людей, а обидві – 14,6 мільйона. Загалом додаткову дозу отримали 17 175 людей, а бустерну – 356 098.
Що відомо про додаткову вакцину / Інфографіка 24 каналу
Що відомо про бустерну вакцину / Інфографіка 24 каналу
Київ в помаранчевій зоні, "жовтих" областей різко поменшало, – МОЗ
Джерело: "РБК-Україна"
Станом на 1 лютого в помаранчевій зоні карантину перебувають більшість областей України. Натомість жовта зона карантину різко скоротилась. У червоній зоні наразі дві області – Івано-Франківська та Рівненська. Втім, Вінницька, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Львівська, Одеська, Сумська та Хмельницька під загрозою локдауну. У цих областях по два показники МОЗ є критичними.
Карантинні зони України / Дані: МОЗ / Інфографіка 24 каналу
У Дії з'явилися COVID-сертифікати для щеплених бустером
Джерело: МОЗ
Українці, які отримали третє щеплення проти коронавірусу, можуть завантажити цифровий сертифікат, який це засвідчує – він став доступним у Дії. Щоб отримати сертифікат, достатньо надіслати запит на порталі чи в застосунку "Дія". Зробити це можна в перший день введення дози вакцини проти COVID-19, щойно медики введуть дані про вакцинацію до Електронної системи охорони здоров'я. Термін дії сертифіката складатиме 270 днів з часу отримання бустерного щеплення.
Мікс з трьох інфекцій, – Кузін про поширення вірусів в Україні
Джерело: ТСН
Попри високі показники – ситуація в країні контрольована. У цьому запевнив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. Наразі в Україні поширюється одразу декілька штамів коронавірусу – частина Дельти, частина Омікрону. Також до них активно приєднався грип, який почали фіксувати на початку січня 2022 року.
У Львові знову посилили карантин: захворюваність на COVID-19 стрімко зростає
Джерело: Львівська міськрада
Львівські медики спостерігають досить високу динаміку захворюваності на коронавірус. Тому в місті вирішили вчергове посилити карантинні обмеження. Наразі Львівщина офіційно перебуває у помаранчевій зоні. Однак обласна комісія з питань ТЕБ та НС з 31 січня ввела в регіоні обмеження червоного рівня епіднебезпеки.
Адаптивний карантин в Україні / Дані: МОЗ / Інфографіка 24 каналу
Які привілеї отримають вакциновані українці / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу
До теми Тисяча за вакцинацію: на що українці витрачали гроші найбільше
Пандемія коронавірусу може завершитися у 2022 році, – Ляшко назвав три чинники
Джерело: "Свобода слова на ICTV"
За словами очільника МОЗ Віктора Ляшка, можна з "обережним оптимізмом" прогнозувати, що COVID-19 вдасться подолати вже до 2023 року. Він назвав кілька чинників, які про це свідчать: поява вакцини; поява препаратів прямої противірусної дії; зменшення агресивності штаму.
Вірус особливо вражає найменших: у Львові збільшують кількість ліжок для дітей з COVID-19
Джерело: фейсбук Андрія Садового
У Львові фіксують стрімке збільшення кількості хворих на коронавірус, зокрема серед дітей. Новий штам все частіше вражає маленьких пацієнтів. Міський голова Львова Андрій Садовий розповів, що 1 лютого на засіданні комісії з надзвичайних ситуацій ухвалили рішення збільшити кількість дитячих ліжок для лікування COVID-19.
В Україні очікують сповільнення поширення Омікрону, – KSE
Джерело: Інтерфакс-Україна
В Україні очікують уповільнення темпів зростання кількості випадків COVID-штаму Омікрон. Такий прогноз зробили експерти Київської школи економіки (KSE). Якщо останні два тижні ми бачили приріст захворюваності вдвічі, то зараз ми маємо зростання на 75%. Тобто зростання захворюваності в країні продовжиться, але буде повільнішим.
Варто знати Температура або кашель: Ляшко сказав, коли не слід викликати швидку
Новини про коронавірус у світі 1 лютого
Статистика поширення COVID-19
Джерело: Університет Гопкінса
Станом на ранок 2 лютого у світі виявили понад 381 мільйон хворих на коронавірус та більш ніж 5,6 мільйона смертей серед пацієнтів.
Від початку пандемії найбільше інфікованих зареєстрували у США. Наступними п'ятірку лідерів за кількістю заражених за останні 28 днів закривають: Франція, Індія, Італія, Велика Британія та Іспанія.
Смертність від коронавірусу у світі за останній тиждень / Інфографіка 24 канал
Відтепер без обмежень: у Грузії скасували "зелені паспорти"
Джерело: Эхо Кавказа
Уряд Грузії вирішив скасувати "зелені паспорти", які дозволяли відвідувати громадські місця громадянам країни та туристам. Це означає, що тепер зупинятися в готелях та хостелах можна буде без сертифіката про вакцинацію та негативного ПЛР-тесту. Не доведеться показувати документи й на гірськолижних курортах, у розважальних центрах, СПА, тренажерних залах, закладах громадського харчування та басейнах.
У Польщі хочуть виплачувати компенсацію людям, які заразилися COVID-19 на роботі
Джерело: In Poland
У Польщі пропонують стягувати компенсацію з тих робітників, які мали симптоми COVID-19, але прийшли на роботу і не здали тест. Гроші потенційно зможуть отримати ті, хто заразився від них. Відповідний законопроєкт вже з'явився у польському Сеймі. Документ передбачає чимало нововведень, пов'язаних з коронавірусом. Нові правила в рівній мірі поширюються на вакцинованих і нещеплених. Нові положення не дозволяють роботодавцю вимагати від працівника довідку про щеплення. У новому проєкті також зазначено, що працівник може безкоштовно проводити тест на коронавірус раз на тиждень.
Вакцинація проти коронавірусу стане обов'язковою для всіх учасників Формули-1 у новому сезоні
Джерело: The Times
У цьому році на учасників Формули-1 очікують нові правила. Аби змагатися в перегонах, а також мати доступ до спортсменів, необхідно надати довідку про щеплення проти коронавірусної інфекції. Нові зобов'язання стосуються не тільки пілотів, але і персоналу, що опікується організацією й обслуговуванням етапів, а також представників медіа та гостей.
Данія першою в ЄС скасувала всі карантинні обмеження
Джерело: France 24
Данія першою в Європейському Союзі скасувала усі обмеження, запроваджені через COVID-19. Таке рішення ухвалили 1 лютого. Цього ж дня в країні відкриються нічні клуби, а обмеження щодо кількості людей у приміщеннях будуть офіційно скасовані. Лише декілька запобіжних заходів залишаються в силі та стосуються перетину кордону Данії для невакцинованих осіб з країн, які не належать до Шенгенської зони.
До теми Острів Балі відкриває кордони для всіх туристів: названо умову в'їзду
Дослідження коронавірусу
З'явилися нові дані про мутацію штаму Омікрон
Джерело: MedicalXpress
Людина, інфікована BA.2, має 39% шанс передати вірус комусь ще у своїй сім'ї впродовж тижня. Тим часом при інфікуванні BA.1 цей ризик становить 29%. Такі дані навели у заяві управління охорони здоров'я Данії SSI. Одна з дослідників SSI Камілла Холтен Моллер заявила, що мутація Омікрону з більшою ймовірністю інфікує нещеплених людей, ніж його початкова версія. Вона додала, що у тих людей, які повністю вакцинувалися проти COVID-19 або отримали бустерну дозу набагато менше шансів заразитися BA.2.
Назвали головні симптоми нової мутації Омікрона
Джерело: Daily Express
Вчені говорять про розповсюдження однієї з трьох мутованих субверсій штаму Омікрон – BA.2, або Стелс-Омікрон. Вже назвали головні його симптоми: висока температура, безперервний кашель, втрата або зміна нюху та смакових рецепторів.