Кремль намагається викупити боєприпаси до радянських систем в Центральній Азії
Росія докладає зусиль, щоб купити радянські боєприпаси та запчастини до їхньої військової техніки. Кремль хоче викупити їх в Центральній Азії.
Відповідну інформацію українські розвідники опублікували 13 вересня. За їхніми даними, кремль вже звертався до Таджикистану та Киргизстану.
Читайте також У США заявили, що росія отримала три типи іранських дронів для війни в Україні
Росія хоче купити техніку в Центральній Азії
Нещодавно федеральна служба з питань військово-технічного співробітництва росії звернулась до міністерства оборони республіки Таджикистан із запитом щодо передачі калібру 220 міліметрів реактивних снарядів до реактивних систем залпового вогню "Ураган",
– повідомила наша розвідка.
Додали також, що росіян цікавлять боєприпаси до калібру 203 міліметрів самохідних артилерійських установок "Піон" та двигуни УТД-20 для БМП-1 і БМП-2, яких багато на військових складах Таджикистану.
Росія пропонує бійцям з Таджикистану та Киргизстану йти на війну
Відставним військовим та співробітникам МВС Таджикистану надходять пропозиції підписати контракт зі збройними силами росії та взяти участь у війні проти України. Розгортається вербувальна кампанія в Киргизькій Республіці,
– розповіли в українській розвідці.
Зокрема, у чат випускників Бішкекського вищого військового училища писали повідомлення з пропозиціями підписати контракти з росією або однією з приватних військових компаній.
Ба більше, наше Головне управління розвідки запевнило, що аналогічні вербувальні повідомлення розповсюджуються по всій республіці в професійних чатах колишніх військових та співробітників МВС.
Росія могла купити в Ірану безпілотники
Варто пригадати, що росія вже зверталась з пропозицією купити безпілотники до Ірану. Тоді й кремль, й Іран інформацію про їх купівлю спростовували.
Проте це таки могло трапитись. Адже політтехнолог Михайло Шейтельман пояснив, що в Ірані існує деяке двовладдя й фактично дві армії. Одна – це армія Ірану, друга – корпус вартових ісламської революції.
Він формально хоч і вважається підрозділом армії, але не підкоряється військовому командуванню, а духовному керівництву. І, можливо, що росія могла закуповувати безпілотники безпосередньо у вартових ісламської революції.
А американська розвідка та медіа перераховують три типи іранських безпілотників, які нібито придбала росія:
- два види розроблені на замовлення Корпусу вартових ісламської революції;
- третій перебуває на озброєнні Корпусу вартових ісламської революції.
Дивіться також – ЗСУ вперше збили іранський дрон, який купила росія: відео