Про це 24 каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман. За його словами, в Ірані існує деяке двовладдя й фактично дві армії.

Зверніть увагу Війна в Україні вигідна Ірану, – політолог пояснив, чому Тегеран може допомогати росії

Про які безпілотники мовиться

Шейтельман зазначив, що американські розвідка та медіа перераховують три типи іранських безпілотників, які нібито придбала росія.

З цих трьох видів безпілотників – два розроблені на замовлення Корпусу вартових ісламської революції. А третій перебуває на озброєнні Корпусу вартових ісламської революції,
– сказав політтехнолог.

Однак, зауважив політтехнолог, третій тип безпілотників також ніби як перебуває й на озброєнні регулярної армії Ірану.

Шейтельман сказав, як росія могла закупити іранські безпілотники: дивіться відео

Як росія могла їх придбати

Шейтельман зауважив, що в Ірані фактично є дві армії. Одна – це армія Ірану. А друга – корпус вартових ісламської революції. Він формально хоч і вважається підрозділом армії, але, реально кажучи, не підкоряється військовому командуванню, а духовному керівництву. Дуже умовно кажучи, це щось на кшталт ПВК "Вагнера" у росії.

І, можливо, що росія могла закуповувати безпосередньо у вартових ісламської революції ці безпілотники. Це як версія,
– зазначив він.

Тому, за словами політтехнолога, цілком ймовірно, що це не політичне керівництво Ірану могло таке зробити, а, грубо кажучи, ісламісти всередині керівництва. Адже в Ірані є деяке двовладдя.

До того ж, додав Шейтельман, невідомо точно, хто міг бути покупцем. Це армія росії, ПВК "Вагнера" або ж "ДНР" – будь-хто із них міг придбати ці безпілотники у вартових ісламської революції.

Купівля росією безпілотників у Ірану: що відомо

  • Раніше з'явилася інформація про іранські безпілотники від ліванського журналіста-аналітика Елайджі Маг'є. Він з посиланням на власні джерела у Тегерані стверджує, що Іран надасть росії 1 тисячу розвідувально-ударних безпілотників.
  • Згодом у США заявили, що росія заволоділа іранськими безпілотниками, здатними нести бойову зброю. Там вважають, що ці БпЛА росіяни використають у війні проти України.
  • У росії ж переконують, що не отримували від Ірану безпілотники, які вже, ймовірно, навіть використовують у війні проти України. У владіміра путіна заявили, що інформація про безпілотники буцімто "вкид".

Вас може зацікавити – чи постачає Іран безпілотники росії: дивіться відео