Кризи у роботі: три головні причини та як їх подолати

20 вересня 2022, 12:30
Читать новость на русском
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Джерело:

Pogodin Academy

Мабуть, кожен стикався з кризою в роботі. Ігор Погодін – гештальт-терапевт із 27-річним практичним досвідом роботи та засновник Pogodin Academy – розкрив головні причини цього популярного явища та порадив, як подолати кризу.

Робота – це те, що займає велику частину нашого часу практично щодня. Зараз працювати можна у різних форматах: як вдома, віддалено, так і в офісі. Але все одно нікуди не зникають такі задачі, як вибудовувати комунікацію зі співробітниками, стати частиною колективу. Та найголовніше – почуватись на своєму місці комфортно, дійсно отримувати задоволення від того, що ви робите, надихатися своєю сферою діяльності та мати мотивацію для професійного розвитку. А якщо все не так?

Цікаво Як бути максимально щасливим: 4 поради від Білла Гейтса для кожного

Це криза?

Так. Криза у роботі та у будь-яких сферах – це абсолютно нормальне явище. Може бути страшно та дискомфортно, ви начебто втрачаєте життєві орієнтири та не знаєте, куди рухатися далі. Тому дуже важливо НЕ боротися із кризами. Для того, щоб взяти для себе максимум користі, їх треба саме переживати, знайомлячись із собою, відкриваючи справжні бажання та потреби, які є тільки вашими, а не нав'язані суспільством.

Більше про те, як правильно поводитись у кризі ви зможете дізнатися на ютуб-каналі. Тут зібрана велика кількість порад та історій від Ігоря Погодіна – дійсного члена Європейської Асоціації Гештальт-терапії, автора понад 450 рецензованих наукових публікацій та 15 книг з психології та психотерапії. Ці відео дозволять вам відшукати відповіді на внутрішні запити та зануритися у гештальт-терапію.

Як формується криза та що з цим робити

Це може статися внаслідок деяких ситуацій:

  1. Перша – найпростіша.

Коли ви робите те, що вам не до душі, просто запитайте себе, чи бажаєте ви надалі працювати на позиції менеджера або бухгалтера? У вас є наміри залишатися у компанії та колективі співробітників?

Якщо ваша відповідь на всі питання "‎НІ"‎, то починається формуватися криза. Все частіше ви будете відчувати негативні емоції та дискомфорт.

Що робити, коли ви займаєтесь тим, що не приносить задоволення / Фото Unsplash

Що робити? Відповідь проста і вона лежить на поверхні: майте мужність і сміливість слідувати своєму серцю. Вам все життя хотілося працювати у творчій сфері, а не рахувати цифри? Будь ласка! Щодня вам важко перебувати у колективі та ви відчуваєте, що це не ваші люди? Пам'ятайте, що є безліч компаній, в яких ви можете знайти для себе приємне оточення, яке буде надихати та допомагати у професійному розвитку.

  1. Друга – ви дійсно любите свою роботу.

Цінуєте свій колектив та отримуєте задоволення від того, що робите. Але настає такий період, коли ви відчуваєте, що виросли з усього цього. Вам дуже складно піти, змінити роботу або сферу діяльності. Присутній страх бути знедоленим, втратити коріння, які вже існує.

Що робити? Знайте, що відчувати біль від розлучення – це нормально. Йти з місця роботи, яке ви любили, дійсно важко. Тому туга може бути присутньою. Але ви обов'язково переживете ці емоції та зможете розпочати нову главу для себе.

  1. Третя – зміна діяльності або відсутність роботи.

Наприклад, коли людина працювала понад 20 років на одній роботі та в один момент захотіла змінити сферу. Або взагалі вирішила більше не працювати. У такій ситуації виникає відчуття тотальної порожнечі та розгубленості. Дуже важко зрозуміти, куди ж рухатися далі?

Що робити? Важливо мати знання та навички, як проживати складний для себе період, щоб відкрити новий шлях та можливості. На курсі в Pogodin Academy ви зможете отримати інформацію, яка дозволить зрозуміти, як правильно переживати зміни у житті та ще й з користю для себе.

Як переживати кризу з вигодою для себе – розкажуть на курсі в Pogodin Academy / Фото Unsplash

Якщо ж ваша близька людина зараз у такому стані, просто будьте поруч, допоможіть їй перебувати у своїх емоціях та переживаннях.

Якою б не була причина кризи, важливо пам'ятати про одну просту істину: не варто витрачати час на те, чим ви не хочете займатися. Адже життя занадто коротке, щоб робити, що вам не до серця. Не зраджуйте себе. Знайдіть той самий шлях, який буде приносити задоволення та розвиток.