КСУ визнав неконституційними певні положення щодо карантину: деталі

28 серпня 2020, 19:56
Читать новость на русском

Конституційний суд України 28 серпня визнав неконституційними окремі положення актів уряду та парламенту про карантин в Україні. Мовиться про заборону на масові зібрання, роботу закладів громадського харчування та транспортні перевезення, а також на планові госпіталізації.

КСУ ухвалив рішення щодо постанов уряду про карантин

КСУ ухвалив рішення по поданню Верховного суду України щодо конституційності певних нормативних актів про карантин. Про це мовиться у рішенні суду, опублікованому на сайті.

Читайте також Карантин в Україні продовжили до 1 листопада: дискотеки і нічні клуби заборонять

Зазначимо, що подання від Верховного суду надійшло в КСУ ще 4 червня. У ньому просили перевірити на конституційність певні нормативно-правові акти, ухвалені урядом та парламентом.

Зокрема, мовилось про перевірку на відповідність основному закону країни постанови Кабміну від 20 травня 2020 року про встановлення карантину.

Пункти, які оскаржувались, встановлювати обмеження на право:

  • на свободу пересування,
  • на мирні зібрання,
  • на підприємницьку діяльність,
  • на доступ до медичної допомоги.

Отож, КСУ визнав неконституційними положення частин першої та третьої статті 29 закону № 294, а також положення абзацу дев’ятого пункту другого розділу ІІ "Прикінцеві положення" закону № 553.

Обмеження зарплат під час карантину визнали неконституційним

Також Конституційний суд, зокрема, визнав, що обмеження заробітних плат державних службовців і суддів в період карантину є незаконним.

Обмеження передбачених оспорюваними положеннями статті 29 Закону № 294 виплат є допустимим за умов воєнного або надзвичайного стану, однак такого роду обмеження має запроваджуватися пропорційно, з встановленням чітких часових строків та у жорсткій відповідності до Конституції та законів України,
– мовиться у рішенні суду.

Зверніть увагу! Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Що відомо про карантин в Україні?

Карантин на всій території України через пандемію коронавірусу запровадили 12 березня.
Після цього його вже шість разів продовжували: спершу він мав протривати до 3 квітня, згодом його продовжили до 24 квітня, потім до 11 травня, пізніше – до 22 травня, потім до 22 червня, відтак до 31 липня і зрештою – до 31 серпня.
26 серпня уряд ухвалив рішення продовжити адаптивний карантин до 31 жовтня.