Кулеба розповів про "королеву всіх санкцій", яка покладе кінець воєнній машині Росії

3 квітня 2022, 03:52
Читать новость на русском

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що дипломати працюють над тим, аби світ припинив купувати в Росії нафту, газ та вугілля. Це б точно поставило край воєнній машині Москви.

Відповідну заяву очільник МЗС Дмитро Кулеба зробив у ефірі загальнонаціонального телемарафону ввечері 2 квітня. Зокрема, він назвав три головні сфери Росії, над запровадженням санкцій щодо яких працюють у міністерстві. 

Зауважте Газ в обмін на ракети: як залежність Європи фінансує війну в Україні

Найголовніше, щоб світ припинив купувати енергоносії в Росії

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пояснив, що дипломати працюють над трьома основними сферами, у яких варто запровадити санкції щодо Росії. Зокрема мовиться про:

  • заборону купувати у Москви газ, нафту та вугілля;
  • закриття портів світу для кораблів Росії;
  • відключення всіх російських банків від SWIFT.

І, безумовно, тут королева всіх санкцій – заборона на купівлю у Росії газу, нафти та вугілля. Це наче зламати голку у Кощія. Це – кінець російської воєнної машини. Це і найскладніша санкція, але ми над нею працюємо,
– пояснив Дмитро Кулеба. 

Щодо цієї санкції очільник МЗС пояснив деталі:

  • Україні допомагають рішення таких країн, як Польща, країни Балтії, США і Велика Британія – вони вже відмовились або почали роботу щодо відмови від російських енергоносіїв;
  • та поки це рішення не ухвалять Німеччина та Італія, Росія продовжуватиме підживлюватися вторгованими грошима. 
Зверніть увагу! Саме Італія та Німеччина приносять найбільше грошей у бюджет Росії, купуючи у них енергоносії. Ці гроші й фінансують війну в Україні. За даними ЗМІ, у 2021 році Італія купила газу Росії на 5,8 мільярда доларів, в Німеччині – вдвічі більше. До речі, Москва дуже залежна від продажу енергоносіїв. Саме нафта, газ та вугілля – фактично єдина зброя та ресурс у руках Кремля.

Зазначимо, що 2 квітня під час візиту української делегації в Берлін очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що країна готується до повного виходу з імпорту викопних джерел енергії з Росії. Проте, звісно ж, терміни не назвала. 

Дивіться також: Зеркаль – відмова від російського газу / "Північний потік-2"/ Як діятиме Китай – відео