Зрубати російську голову китайського дракона: як на Заході реагують на візит Лі Шанфу в Москву

18 квітня 2023, 14:02
Читать новость на русском

Міністр оборони Китаю Лі Шанфу 17 квітня зустрівся в Москві з Сєргєєм Шойгу та Владіміром Путіним. Вони заявили про розширення військової співпраці обох країн і "її важливість для світу". Ця зустріч стала ще одним своєрідним дзвіночком для Заходу до дій.

Про це в ефірі 24 Каналу розповів російський публіцист із США Андрій Піонтковський. Він наголосив, що Захід рік тому і зараз – дві різні речі.

Дивіться також Путін зустрівся з главою Міноборони Китаю: яку гру веде Пекін і Москва

Новий гравець у "боротьбі" із Заходом

Владімір Путін впевнено продовжує розповідати як бореться з усім Заходом, тим часом як ця війна вже програна ним, заявив Піонтковський. Разом з цим з-за його спини з'явився новий, більш потужний гравець – Сі Цзіньпін, який по суті теж оголосив війну Заходу.

"Про це можна судити з його слів своїм генералам: не бійтеся війни зі США, діями щодо острову Тайвань та спробами створити "імперію зла". У Вашингтоні це розуміють. Це працює на концепцію "зрубати російську голову китайського дракона" і якомога швидше. Бо і Путін, і Сі Цзіньпін об'єднані цією ненавистю до Заходу і Сі буде готовий надати будь-яку допомогу", – сказав публіцист.

Андрій Піонтковський про зустріч Лі Шанфу з Путіним та Шойгу: дивитись відео

Два сценарії війни

Андрій Піонтковський припустив два ймовірні сценарії війни. Перший – більш оптимістичний – передбачає вихід українців на кордон і звільнення Криму. Другий – замороження на певний час конфлікту на новій лінії і ця стадія вигідна Китаю, який може використати це проти Заходу.

Сі Цзіньпін може підвищити градус і почнеться гаряча війна між США та Китаєм. Вона буде великим морським боєм. Тому є велика доречність закінчити з Путіним,
– відзначив публіцист.

Візит Лі Шанфу до Росії: що відомо

  • Перша зустріч китайського міністра оборони з Путіним і Шойгу розпочала його 4-денний візит до Росії. Зокрема, мовилося про військову співпрацю, яка є "одним із головних напрямів, що зміцнює стратегічні відносини двох країн". До слова, це перший закордонний візит Лі Шанфу на його посаді і першою країною була обрана саме Росія.
  • Візит Лі Шанфу може свідчити про те, що Китай таки "ділиться" із Росією зокрема розвідувальною інформацією. Він намагається наздогнати американські та європейські системи розвідки.
  • Китай продовжить взаємовигідне стратегічне партнерство з Росією і працюватиме з міжнародною спільнотою для пошуку політичного врегулювання "кризи в Україні". Мовиться про "мирні переговори".