У містах України пройшли марші "Ні капітуляції!": як це було – фото та відео

14 жовтня 2019, 20:07
Читать новость на русском

Акція протесту через формулу Штайнмаєра 14 жовтня відбулася не лише у Києві. На марші "Ні капітуляції" вийшли люди у низці міст України, зокрема, – Львові, Харкові, Дніпрі та Хмельницькому.

Львів

Учасники акції пройшлися зі скверу "На валах", що біля будівлі Львівської обласної державної адміністрації до пам'ятника Іванові Франку, який розташований навпроти Франкового університету, повідомив кореспондент 24 каналу.

Дивіться також: Марш "Ні капітуляції!" у Києві: повне відео

Дорогою учасники маршу вигукували патріотичні гасла про Україну та українських захисників, а також закликали владу відмовитися від капітуляції проти Росії. Попереду колони активісти несли великий банер "Слава захисникам – ні капітуляції!". Разом з протестувальників ішли працівники поліції.

У кінцевому пункті запланований концерт-привітання для українських захисників, який розпочався одразу ж після того, як колона підійшла до пам'ятника Франку.

Марш "Ні капітуляції" у Львові: дивіться відео

Протест проти капітуляції у Львові: дивіться фото

Що ще відбувалося: Мітинг під Офісом Президента: "Богдана у відставку" та "Ми – це Україна"

Дніпро

У Дніпрі відбулось "віче спротиву капітуляці". У ньому взяло участь близько півтисячі людей, серед яких – учасники бойових дій на Донбасі, волонтери, громадські активісти, переселенці.

У руках учасники акції тримали плакати з написами "Ні капітуляції!", також скандували гасло "Слово нації – ні капітуляції", пише "Радіо Свобода".

Учасники віче оголосили ультиматум українській владі з кількома вимогами, серед яких – "закінчити будь-які розмови" про капітуляцію, розведення військ, відновлення водопостачання Криму, відновлення торгівлі з окупованими територіями.


Акція протесту у Дніпрі/ Джерело: radiosvoboda.org

Що ще вимагали від влади у Дніпрі:

  • заборона запровадження особливого статусу для ОРДЛО чи будь-яких інших регіонів України;
  • заборона амністії для бойовиків угруповань "ДНР" і "ЛНР";
  • заборона утворення будь-яких недержавних воєнізованих формувань, зокрема народних міліцій, на окупованих територіях Донбасу;
  • заборона проведення виборів на території ОРДЛО до отримання повного контролю на україно-російським кордоном.


"Ні капітуляції" у Дніпрі/Джерело: radiosvoboda.org

Читайте також: Як відзначають День захисника в Україні: найголовніші події – фото, відео

Харків

До ходи приєдналися близько 800 харків'ян, повідомляє "Depo Харків". Йдучи центром міста, учасники скандують "Ні капітуляції – тільки перемога!", "Одна, єдина, соборна України", "Слава Україні! Героям слава!", "ОУН-УПА – герої України".

Джерело: kh.depo.ua

Учасники ходи також вважають капітуляцією та зрадою державних інтересів підписання "формули Штайнмайєра", тому вони вимагають її зміни, щоб уникнути поразки у війні.

Це цікаво: В Офісі Президента пояснили, чому Богдан називав учасників акцій на Майдані "проплаченими"

Хмельницький

Місцеві ЗМІ пишуть, що до акції у Хмельницькому приєднались близько 100 осіб. Із собою вони взяли плакати із гаслами "Ні капітуляції!", "Ні амністії вбивць!" та "Ні плану Путіна!".

Після маршу його організатори звернулись до Президента України, закликаючи не реалізовувати формулу Штайнмаєра.

Акція протесту уХмельницькому/Джерело: vsim.ua

До маршу в Києві приєднались понад 6 тисяч осіб. Учасники вимагали відмовитись від особливого статусу для Донбасу, не дозволити відведення українських військ із ключових позицій та заборонити амністію проросійських бойовиків

Що це за формула Штайнмаєра?

  • У 2016 році її запропонував тодішній міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр на зустрічі голів МЗС "нормандської четвірки". Він вирішив запропонувати таку формулу, оскільки тоді мінські угоди щодо врегулювання ситуації на Сході України не виконувалися.
  • У формулі, зокрема, мовиться, що на окупованих територіях мають відбутися вибори відповідно до українського законодавства та під наглядом ОБСЄ.
  • Далі, якщо ОБСЄ визнає таке волевиявлення вільним, Україна має надати особливий режим місцевого самоврядування територіям Донбасу, тобто почне діяти закон про особливий статус цього регіону. Натомість Київ отримує контроль над кордоном.
  • 1 жовтня президент Зеленський заявив, що на зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську сторони домовились про введення в дію формули Штайнмаєра та початок розведення військ у селі Петрівське на Донеччині та місті Золоте на Луганщині.
  • Після цього у низці українських міст стартували акції протесту проти таких дій влади, всі вони мають назву "Ні капітуляції!".