Про проплаченість усіх учасників ніхто не заявляв, так ситуацію прокоментував заступник голови ОПУ Юрій Костюк, пише "Громадське".

Нові протести: У Києві триває марш ветеранів війни "Ні капітуляції!" – фото і відео

Допис, який викликав хвилю обурення, Андрій Богдан написав 6 жовтня. Тоді ж у Києві і низці інших місць відбувались акції "Ні капітуляції". Богдан показав листування про нібито підкуп учасників акції.

Це був пост, у якому викладалася певна переписка, де людей начебто збирали за гроші. Ніхто не казав, що всі люди, які виходять є проплаченими. Це важливо просто розуміти – ніхто такої заяви не робив,
– сказав Костюк.

На скріншотах неперевіреної переписки, яка виглядає, як електронна, вказуються "суми" у 10 і 100 гривень. Протестувальників така заява очільника канцелярії президента обурила. Вони вимагають відставки Богдана.

У "Слузі народу" вважають, що підтвердження є

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія стверджує, що "факти проплати" за протести через формулу Штайнмаєра справді є. Одна такого, за його словами, небагато – платять близько 5% протестувальників. Арахамія стверджує, що "його знайомим АТОвцям пропонували по тисячі гривень за участь в мітингу".

Таку заяву він зробив в інтерв'ю одному із видань, але вже невдовзі попропсив вибачення в учасників акцій, які "прийшли за покликом серця". Водночас пообіцяв, що передасть в Головне управління Служби безпеки України дані про можливий підкуп учасників.

Чому українці протестують?Представник України в ТКГ 1 жовтня передав представнику ОБСЄ Мартіну Сайдіку лист, який затверджує згоду держави із формулюваннями формули Штайнмаєра. Це раніше узгодили радники глав держав нормандського формату. Сторони домовились про початок розведення військ у селі Петрівське Донецької області та в місті Золотому Луганської області.

Що передбачає формула Штайнмаєра:

  • Тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей (про особливий статус Донбасу) почне діяти на постійній основі. Планується розробити та схвалити новий відповідний закон.
  • Закон запрацює, якщо в окремих районах Донеччини і Луганщини відбудуться вибори за українським законодавством. Після виборів ОБСЄ повинна опублікувати звіт, який свідчитиме, що вибори відбулись у відповідності до стандартів організації та міжнародних стандартів демократичних виборів.
  • Вибори відбудуться лише за умови, що з території ОРДЛО вийдуть російські окупаційні сили, а захоплена частина українсько-російського кордону буде передана під контроль України.