Платять за участь в акціях 5% протестувальників, про це Арахамія заявив в інтерв’ю LB.

Заява президента: Я нічого цього не боюсь, – Зеленський про протести через формулу Штайнмаєра

Лідер фракції "Слуга народу" пояснив, що "його знайомим АТОвцям пропонували по тисячі гривень за участь в мітингу".

Я впевнений, що малій частині людей оплачують участь в акціях, але реальних протестувальників набагато більше. 95% вийшли на Майдан з ідеологічних міркувань, але це не означає, що немає 5%, які отримують гроші. Може бути, російські платять, може – Петро Олексійович або хтось ще,
– сказав він.

Водночас Арахамія наголосив, що "ніякої здачі країни немає і не буде". За його словами, "тому дуже дивно, що виникають теорії змови і хтось проплачує мітинги".

Хто ще називав протести проплаченими?

Андрій Богдан. Керівник Офісу Президента 6 жовтня, у день чергової хвилі мітингів, на своїй фейсбук-сторінці опублікував листування невідомих. Повідомлення нібито демонструють, що за участь в акції "Ні капітуляції" пропонують гроші.

На скріншотах неперевіреної переписки, яка виглядає, як електронна, вказуються "суми" у 10 і 100 гривень. Протестувальників така заява очільника канцелярії президента обурила. Вони вимагають відставки Богдана – 14 жовтня анонсують акції під Офісом президента.

Чому українці протестують?Представник України в ТКГ 1 жовтня передав представнику ОБСЄ Мартіну Сайдіку лист, який затверджує згоду держави із формулюваннями формули Штайнмаєра. Це раніше узгодили радники глав держав нормандського формату. Сторони домовились про початок розведення військ у селі Петрівське Донецької області та в місті Золотому Луганської області.

Читайте також: Чи заспокоїв президент тих, хто виходить протестувати

Що передбачає формула Штайнмаєра:

  • Тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей (про особливий статус Донбасу) почне діяти на постійній основі. Планується розробити та схвалити новий відповідний закон.
  • Закон запрацює, якщо в окремих районах Донеччини і Луганщини відбудуться вибори за українським законодавством. Після виборів ОБСЄ повинна опублікувати звіт, який свідчитиме, що вибори відбулись у відповідності до стандартів організації та міжнародних стандартів демократичних виборів.
  • Вибори відбудуться лише за умови, що з території ОРДЛО вийдуть російські окупаційні сили, а захоплена частина українсько-російського кордону буде передана під контроль України.