Вирішили йти оригінальним шляхом, – Малюська про унікальність закону про олігархів

8 червня 2021, 13:30
Читать новость на русском

Джерело:

НВ

Денис Малюська розповів деталі створення закону про олігархів, який ініціював президент Володимир Зеленський. За його словами, документ є оригінальним, але правовим.

Міністр юстиції зазначив, що під час розробки закону вивчали закордонну практику. Однак зазвичай там були інші політичні обставини, які зараз перенести на український ґрунт не можливо.

Читайте також Ключовий ризик, що олігархи спробують переписати активи на підставних осіб, – Малюська

Ми, безумовно, дивилися. Але насправді питання складніше, ніж воно може звучати. Тому що такого роду закону про олігархів ми не знайшли і навряд чи він існує. Вплив олігархів на політику чи медіа нівелювався інакше,
– сказав глава Мін'юсту.

Денис Малюська навів кілька прикладів:

  • Найчастіше авторитарний правитель використовував силовиків і просто видавлював олігархів з політичного поля, або робив з них класичних бізнесменів.
  • У Сполучених Штатах використовували вкрай жорстке монопольне законодавство та політичний тиск.

Він наголосив, що також важливим є те, що ні президент Володимир Зеленський, ні хтось з уряду не хоче застосовувати тиск силовиків.

Ми не в тій історичній та юридичній ситуації живемо, щоб послабити статус олігархів. Вирішили йти оригінальним шляхом, але правовим,
– зауважив міністр.

Унікальне рішення України

Глава Мін'юсту додав, що закон про олігархів – це безумовно новація України. Адже не можливо "весь час когось мавпувати".

Навіть зараз наші міжнародні партнери, Венеційська комісія, пропонують оригінальні реформи, яких немає ніде у світі. І вони це прямо стверджують, тому що Україна є в унікальних історичних умовах і вони нам рекомендують унікальні рішення. Чому б нам теж не спробувати якесь унікальне рішення,
– підсумував Денис Малюська.

Зверніть увагу! Створення законопроєкту про статус олігарха в Україні ініціював президент Володимир Зеленський під час засідання РНБО 15 квітня.

Законопроєкт про олігархів: коротко

Головне завдання документу – перетворити олігархів на бізнесменів, щоб не допустити їхнього впливу на економіку України.

Водночас член Комітету з питань нацбезпеки Федір Веніславський пояснив, що в реєстр олігархів можуть потрапити ті особи, які відповідають трьом з чотирьох критеріїв:

  • беруть участь у політичному житті;
  • мають значний вплив на ЗМІ;
  • є кінцевими власниками суб'єкта господарювання із монопольним становищем на українському ринку;
  • є власниками активів вартістю у понад мільйон прожиткових мінімумів працездатних осіб (нині це 2,27 мільярда гривень).

До теми Питання про олігархів можуть винести на референдум, якщо його саботують у Раді, – Зеленський