Зокрема, мовиться про те, що олігархи можуть переписати свої активи на інших людей. Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська в ефірі програми "Твій день" на каналі "1+1".
Читайте також Питання про олігархів можуть винести на референдум, якщо його саботують у Раді, – Зеленський
Він додав, за підрахунками Мін'юсту закон набере чинності вже взимку. До цього часу олігархи можуть добровільно можуть позбутися певних ознак. Наприклад, передати медіа незалежним власникам і працювати далі, не втручаючись у політику.
Цей закон є досить оригінальним. Вважайте його українським винаходом, подивимося, чи він спрацює. Ключовий ризик, що олігархи на якомусь етапі спробують переписати свої активи на підставних чи "дружніх" осіб,
– зазначив міністр.
Втім зауважив, в законопроєкті вже прописані для цього механізми-запобіжники. Відтак зараз перше завдання – не тільки прийняти його в Раді. Але й проконтролювати, щоб він ефективно працював.
"І, дивлячись на його імплементацію, вносити зміни в документ, якщо раптом олігархи знайдуть якісь дірки в законі", – розповів він.
Малюська назвав позитивні наслідки законопроєкту про олігархів
За словами Дениса Малюськи, ухвалення закону про статус олігархів матиме кілька позитивних наслідків. Зокрема суспільство буде позбавлене маніпулювання свідомістю, яке часто відбувається за допомогою медіа. Коли певний олігарх зацікавлений або в результатах виборів, або в долі якоїсь ініціативи.
"Другий аспект – у нас істотно поліпшиться керування державою. Адже якщо будь-які посадовці якимось чином контактуватимуть з олігархами чи їх представниками, вони будуть зобов'язані про це повідомляти суспільству", – пояснив глава Мін'юсту.
Законопроєкт про олігархів: головне
- Володимир Зеленський під час засідання Ради національної безпеки й оборони 15 квітня ініціював створення законопроєкту про статус олігарха в Україні. За словами президента, його завдання – перетворити олігархів на бізнесменів, щоб не допустити їхнього впливу на економіку України.
- 2 червня президентський проєкт закону було внесено до Верховної Ради.
- У документі прописані 4 критерії, за якими особа може відповідати статусу олігарха.
- Також передбачається, що в Україні буде створено Реєстр олігархів. Якщо людина потрапляє у цей список, їй заборонено прямо або опосередковано фінансувати політичні партії та брати участь у великій приватизації.