Маніпуляції з опитуваннями про війну: грузинський телеканал розкритикували через Україну
Джерело:
Європейська правдаГрузинський телеканал Imedi, який називають провладним, показав результати опитування грузинів щодо їх ставлення до війни в Україні. Питання людям ставили маніпулятивні.
Опитування вже розкритикували і назвали таким, що нагадує російську пропаганду. Його провів Міжнародний центр дослідження громадської думки та бізнес-досліджень GORBI з 2 по 7 червня 2022 року.
До теми Звичайний грузинський вчитель зібрав для України 700 тисяч доларів: вражаюча історія
Що питали в грузинів
Питанні були в основному такі, що стосувалися війни Росії проти України та політики чинної грузинської влади.
Наприклад, на питання про те, чи згодні грузини з політикою невтягування Грузії в російсько-українську війну, майже 78% опитаних погодились, майже 21% заперечили.
Також 83,6% грузинів вважають, їхня країна не повинна втянуватись у війну, якщо про це навіть попросить Захід.
Ба більше, 8,6% опитаних людей в Грузії вважають, що уряд України найбільше зацікавлений у відкритті другого фронту в Грузії. При цьому 28,4% називають, що зацікавленість у цьому є в опозиційної партії країни "Єдиний національний рух". Ще по 12,4% голосів віддали за Росію і США.
Варто зазначити, що грузинський уряд не приєднався до економічних санкцій проти Росії. Пояснив, що санкції нібито не могли нашкодити агресору, але б завдали серйозної шкоди економіці та населенню самої Грузії. Так, 69,8% опитаних грузинів із такими діями погодились, і були проти лише 27,1%.
Чому опитування назвали маніпулятивним
Організація "Міжнародне товариство за чесні вибори і демократію" (ISFED) заявила, що дослідження GORBI має на мені "приховати чинну антизахідну риторику" уряду Грузії. Тому його фахівці вважають маніпулятивним.
Це опитування поєднує низку прийомів і методів пропаганди, типових для авторитарних режимів, як-от введення страху, пропонування людям неіснуючого вибору, створення образу ворога, маніпуляція і введення в оману громадської думки,
– зазначає ISFED.
Звернули увагу в організації й на те, що результати опитування GORBI активно поширювалися у фейсбуці через анонімні рекламні оголошення та сторінки. Раніше їх помічали в дезінформаційних кампаніях.
Ставлення Грузії до України
- Країна займає неоднозначну позицію щодо свого ставлення до війни, яку розпочала Росія в нашій державі. Це доводять і певні заяви грузинських політиків. Зокрема, прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі незадоволений тим, що Україна може стати кандилатом на вступ у ЄС. На його думку, Європейський Союз має спочатку надати статус кандидата на вступ саме Грузії, яка вже тривалий час впроваджує реформи та робить все для зближення з Європою. Мовляв, ну і що, що в них війна, статус має бути за правилами.
- Також Володимир Зеленський виступав перед багатьма парламентами та народами різних країн. У Грузії ж його виступу не було. Про це шкодує президентка країни Саломе Зурабішвілі. За її словами, коли триває війна, потрібно бути солідарними з Україною. Додала вона, мовиться не про якісь надзусилля. Адже висловити солідарність нашій державі можна було просто: надавши слово Володимирові Зеленському.
- Така заява викликана протиріччями й всередині самого грузинського політикуму. Адже Грузинський уряд подав позов до Конституційного Суду проти президентки Саломе Зурабішвілі. Її звинувачують у відмові призначити запропонованих урядом послів. Також є й інші протиріччя у владі цієї держави.
Чи зможе Грузія боротись за свої землі, як Україна: дивіться відео