В ОК "Південь" припустили, коли буде наступна масована ракетна атака
Загроза ракетних ударів з боку Росії залишається реальною. 10 лютого росіяни завдали чергової масованої ракетної атаки по Україні.
Для того, щоб здійснити наступну, їм потрібен час на відновлення. Про це 24 Каналу сказала речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк.
До теми Інтенсивність ракетних атак Росії по Україні буде зменшуватися: є 3 фактори
Коли росіяни можуть здійснити нову атаку
За словами Гуменюк, коли у Чорному морі вщухли шторми, ворог зосередив там корабельне угрупування з 12 одиниць. Серед них – два підводні ракетоносії, тож напоготові близько 8 "Калібрів".
"Це може свідчити про контроль ситуації та спроби продемонструвати свою силу", – припускає речниця ОК "Південь".
Найімовірніше, мовиться про точкові удари. Як зауважує Гуменюк, з підводних човнів окупанти, як правило, б'ють по об'єктах критичної інфраструктури.
Точково, не масовано. Але вони можуть долучити й дрони, які продовжують застосовуватися,
– акцентує речниця ОК "Південь".
Наразі є розрахунок, додає Гуменюк, що росіяни готують надводні ракетоносії до потужної масованої ракетної атаки. Вона може відбутися ближче до 24 лютого.
Удар по Зміїному / Буде атака до 24 лютого? / ЗСУ потужно відпрацювали на Півдні: дивіться відео
Масована ракетна атака по Україні 10 лютого: що відомо
- 10 лютого Росія декількома хвилями масовано обстріляла Україну. Перші вибухи пролунали близько 10 ранку. Всеукраїнська повітряна тривога тривала понад три години, орієнтовно з 8:30 до 12:00. Ворог не заспокоївся навіть ввечері, зокрема, з кораблів у Чорному морі та з російських стратегічних бомбардувальників загарбники запустили повітряні цілі.
- За словами головного редактора Defense Express Олега Каткова, особливістю цього обстрілу є те, що ворог почав активніше застосовувати ракети С-300. Ці ракети не є високоточними та мають приблизну ціль у вигляді великого міста, наприклад, на кшталт Києва, Харкова або Запоріжжя.
- Кремль витрачає мільярди доларів на обстріли нашої держави. Він продовжує тактику ударів по цивільній інфраструктурі, адже наказ Владіміра Путіна ніхто не скасовував.
- Після чергової цинічної атаки росіян на критично важливу інфраструктуру країни, слова підтримки українцям висловили іноземні дипломати та політики. Зокрема, мовиться про посла США в Україні Бріджит Брінк, президента Євроради Шарля Мішеля та главу представництва ЄС в Україні Матті Маасікаса.
- Російські ракети знову порушили повітряний простір сусідніх держав – Молдови та Румунії. Остання є членом НАТО, проте заявила, що проліт не зафіксувала.