Наслідки ударів по командних пунктах флоту Росії: яка особливість масованого обстрілу
У ніч на 21 вересня окупанти завдали по території України масованого ракетного удару. Ймовірність атаки можна було передбачити через "хвилі" "шахедів", які останні кілька днів щоночі запускали росіяни.
Таку думку 24 Каналу висловив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. За його словами, після "шахедів" запускали безпілотники-розвідники, які контролювали їхнє проходження, а також вивчали алгоритм роботи наших зенітно-ракетних комплексів і розташування пускових установок.
До теми Як Повітряні сили збивали ракети під час масованої атаки: кадри, від яких перехоплює подих
Обстріл був очікуваним
Зрозуміло, що після проходження "шахедів", варто було очікувати ракетну атаку приблизно по тих же маршрутах. Відмінність лише у коректуванні по цілях і тривалості перебування на певних ділянках.
Після підйому 10 бортів Ту-95 вже було зрозуміло, що готується масштабна атака. Ми включили систему ППО й у всеозброєнні зустріли цю атаку. З 43 ракет знищили 36. Збити 100% ракет не може жодна система,
– підкреслив Роман Світан.
Військовий експерт розповів про особливість масованого обстрілу: дивіться відео
У чому його особливість
Помітно, що разом із ракетами не було пусків "Калібрів" морського старту. Найімовірніше, це наслідки ударів по командних пунктах російського Чорноморського флоту.
Вони не змогли вивести на місця пусків кораблі. Коли йшла масована атака, завжди були пуски ракет підводного, надводного старту. Удари по командних пунктах, як мінімум, переполовинили нашу проблему,
– зауважив Світан.
Він додав, що окупанти, мають кілька десятків "Калібрів" і можуть їх використати. Також у противника ще залишаються 3 підводні човни з ракетами й кораблі.
Масований обстріл 21 вересня: що відомо
- Уночі та вдосвіта 21 вересня Україна зазнала чергової масованої атаки по енергетичній, промисловій та цивільній інфраструктурі. Російські загарбники атакували 52 ракетними та 44 авіаційними ударами. Сили та засоби Повітряних сил ЗСУ разом з нашою протиповітряною обороною збили 38 крилатих ракет.
- Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов зауважив, що ворог накопичував озброєння та буде пробувати нову тактику. Чим ближче до зими, тим українська енергетика буде під більшою загрозою.
- Через ранкові удари по українські території, жителі деяких областей залишилися без світла. Зокрема, мовиться про Рівненську та Житомирську області. Також під час атаки отримали пошкодження мережі обленерго в Дніпропетровській, Київській і Харківській областях.