Масштаби руйнувань великі: де та як працює організація "Добробат", яка відбудовує міста

23 листопада 2022, 04:34
Читать новость на русском

Організація "Добробат", добровольчий будівельний батальйон, що очищає міста України від загарбників і відбудовує їх після зруйнувань, спричинених країною-агресоркою. На сьогодні "Добробат" включає 7 будівельних батальйонів у Києві, Чернігові, Сумах, Харкові, Миколаєві, Запоріжжі та на Херсонщині.

Про це 24 каналу розповів радник міністра внутрішніх справ України Ростислав Смірнов. За його словами, наразі розпочався процес відновлення території нещодавно звільненої від окупантів Херсонщини.

Зверніть увагу Тут справжня гуманітарна криза, – "Українська команда" привезла у звільнений Херсон допомогу

Очищення від російської символіки

Ростислав Смірнов розповів, що добровольці у Херсонській області почали позбавлятися від російської символіки, тому що на звільнених територіях залишилось доволі багато бордів з гаслами окупантів.

Комунальники не можуть самотужки виконати цю роботу, адже росіяни забрали з собою усю техніку, включаючи вишки, без яких не зняти борди. "Добробат" і до цього завдання залучений,
– зазначив радник міністра.

Масштаби руйнувань дуже великі

Він повідомив, що до складу "Добробату" входять понад 40 тисяч добровольців, які постійно залучаються до роботи по всім 7 областям.

"Коли бачу у цифрах результати того, що ми зробили, думаю, це – круто, ми молодці. А з іншого боку розумію, який це малий відсоток від загальної кількості зруйнованого житла. За даними Мінрегіону, ми маємо близько 160 тисяч пошкоджених або зруйнованих будівель. Масштаби руйнувань надзвичайно великі", – зауважив Смірнов.

Головна задача – пережити зиму

Він зазначив, що постраждалі виходять зі складних ситуацій в міру можливості: шукають прихистку в інших людей, звертаються до спеціальних програм з розселення.

Наше завдання №1 пережити цю зиму. Це – найскладніший період. З весни буде все набагато простіше і краще. Почнеться відбудова, надходитиме допомога від міжнародних інституцій,
– наголошує співрозмовник.

Джерела фінансування

Смірнов розповів про фінансування організації "Добробат":

  • допомагають у відновленні міст волонтери, які не отримують зарплатню;
  • долучаються партнери, які надають інструменти, генератори, ще багато чого;
  • отримуємо донати, міжнародні компанії дають кошти на будівельні матеріали.

"На нашому сайті є розділ "Зруйновані об'єкти", де ми описуємо руйнування. Також є кошторис, необхідний для відновлення будівель. Приватні інвестори та фонди можуть брати ті чи інші об'єкти під своє крило. Вони обов'язково побачать фото "до" і "після", – повідомив радник міністра внутрішніх справ.

Як відновлюються міста України після звільнення від російської окупації: дивіться відео

Волонтерство під час війни: останні новини

  • Благодійний фонд Сергія Притули привіз продукти, засоби гігієни та вітальні листи на територію деокупованого правобережжя Херсонщини.
  • Фонд компетентної допомоги армії "Повернись живим" придбав для ЗСУ мобільні станції ремонту броньовиків Hammer. Ця техніка успішно виконує завдання на полі бою і потребує оперативного відновлення.
  • "Українська команда" передала лікарням 7 областей та міста Києва майже 22 тонни французького сиру. Поживний продукт в якості гуманітарної допомоги надіслала в Україну французька неурядова організація "Doc 4 Ukraine".