Матимете справу не з міліцією, а з армією, – Міноборони Білорусі пригрозило мітингувальникам

23 серпня 2020, 14:16
Читать новость на русском

У Міноборони Білорусі заявили, що військові взяли під свій контроль тисячі пам’ятників і меморіалів, присвяченим Другій світовій війні. Тому, якщо на цих "священних місцях" мітингувальники влаштують акції протесту – армія цього не допустить.

Звернення Міноборони Білорусі до мітингувальників

Своє повідомлення білоруське оборонне відомство опублікувало в телеграмі. У дописі військові підкреслюють, що в свою останню війну Білорусь втратила кожного третього та фактично країну було знищено.

Зверніть увагу Лукашенко заявив про бойову готовність військ на кордоні з ЄС

Тому на знак скорботи, печалі та пам'яті в країні створено тисячі меморіалів і пам'ятників.

"Для нас вони завжди були та залишаються священними місцями! До них завжди йшли люди, щоб вшанувати загиблих захисників Вітчизни! Ми, військові, не допустимо осквернення цих місць, на них не може бути місця фашизму!" – наголосили у Міноборони.

Крім того, тут підкреслили, що не можуть спокійно дивитися, як під біло-червоно-білими прапорами організовують акції у цих священних місцях. На переконання, військових, під цими прапорами "фашисти масово вбивали білорусів, росіян, євреїв, представників інших національностей".

Ми цього допустити не можемо! Тому від сьогодні ми беремо їх під нашу охорону та захист. Категорично попереджаємо: за порушення порядку та спокою в цих місця ви будете мати справу вже не з міліцією, а з армією,
– заявили у Міноборони Білорусі.

Попередження мітингувальникам від міністра оборони Білорусі: дивіться відео

Додамо, що 23 серпня на 14:00 у Мінську на тутешій площі Незалежності заплановано мітинг опозиції. І до центру білоруської столиці вже зігнали військову техніку. До слова, основним місцем зібрання протестувальників є стела "Мінськ – місто-герой", яку спорудили як данину пам'яті жертвам Другої світової.

Дивіться відео, як військова техніка заїжджає до Мінська

Що не так у заяві Міноборони Білорусі

Другу світову розпочали не фашисти, а нацисти. І саме нацисти напали на Радянський Союз (пропаганда називає радянсько-німецьку війну Великої вітчизняною). Хоча перед цим СРСР і нацистська Німеччина були союзниками.

Але, оскільки їхня політика була соціалістичного спрямування, цей факт у СРСР замовчали та переінакшили їхню назву. Фашистська ідеологія була притаманною Італії та її проводив Беніто Муссоліні.

Щодо червоно-біло-червоного прапора, то він був державним у Білорусі з 1991 по 1995 рік. І навіть під цим стягом відбулися перші інавгурація та присяга чинного президента Лукашенка.

Згодом Лукашенко змінив білоруський прапор і він став більше нагадувати символіку часів Білоруської РСР, але без серпа та молота, що були радянським гербом.

До речі Лукашенко доручив з понеділка закрити у Білорусі підприємства

Останні події в Білорусі: коротко

  • В країні люди вийшли на масові протести через попередні результати президентських виборів.
  • Офіційні дані такі: Лукашенко здобув 80,01% голосів, а його головна опонентка Світлана Тихановська – 10,12%.
  • Білоруси ж вважають, що вибори були сфальсифікованими, явка завищеною та багатьом не дали проголосувати.
  • Протести почались в різних білоруських містах, однак, епіцентром став Мінськ. Зрештою мирні демонстрації перетворились на сутички із силовиками. ОМОНівці розганяли протести, нещадно били людей, а також стріляли по мітингувальниках.
  • Окрім того, є жертви від жорстоких дій силовиків. Влада визнає загиблими 4 особи, правозахисники говорять про щонайменше 6 людей.
  • З 11 серпня білоруси оголосили всенародний страйк – багато хто не вийшов на роботу і не збирається – до того моменту, поки їм не покажуть справжні результати виборів.
  • Світ засуджує силові розгони та тортури в Білорусі. Наприклад, депутати Європарламенту назвали Лукашенка персоною нон грата.
  • Водночас жодних намірів йти на переговори із протестувальниками та сприяти дипломатичному вирішенню конфлікту Лукашенко не виявляє.

Детальніше про перебіг протестів у Білорусі можете ознайомитися за цим посиланням.