Про те, що відбувалося в 15-й день масових протестів у Білорусі, читайте у матеріалі 24 каналу.

Важливо Масові протести в Білорусі: останні новини й що відомо – фото, відео

"Марш нової Білорусі": у Мінську на вулиці вийшли понад 200 тисяч людей

 • 23 серпня в центрі Мінська пройшов "Марш нової Білорусі" – масштабна протестна хода. Організатори акції виганяли поки ще президента гаслами: "Лукашенка в автозак", "Йди" і "Жыве Беларусь".
 • Десятки, якщо не сотні тисяч людей, вимагали відставки Лукашенка, звільнення політв'язнів, проведення суду над винними в тортурах і вбивствах.
 • Люди зайняли всю площу Незалежності, проїжджу частину, майданчик біля міськвиконкому і будівлі метрополітену. Міська влада, натомість, включила на всю гучність радянську пісню "Первым делом самолеты", але заглушити голос вулиць не вдалося.
 • Масштабні акції відбувалися також у Бресті, Гродно, Бобруйську та інших містах Білорусі.
 • Міліція називала ці заходи "несанкціонованими" і попереджала про відповідальність. Напередодні Лукашенко, виступаючи в Гродно на провладному мітингу, заявив, що протести будуть жорстко придушуватись.
 • Коли протестувальники були в центрі Мінська, сотні озброєних військових оточили музей історії Другої світової війни. Вони були екіпіровані в бронежилети, каски, кожен військовий мав при собі автомат Калашникова.
 • У парку поруч із музеєм припаркували кілька десятків військових вантажівок, хоча парковка там заборонена. Міліція вимагала від водіїв не зупинятися навіть на червоне світло світлофора.
 • Протестувальники й військові перебували усього в 30 метрах одні від одних. Раніше міністр оборони погрожував протестувальникам за мітинги біля військових меморіалів.

Дивіться відео з масштабного протесту в Мінську:

Ще одне відео з площі Незалежності в Мінську:

"Марш нової Білорусі" в Мінську: онлайн-трансляція

Закільцьований Палац Незалежності і "кіно" з Лукашенком

Частина протестувальників в якийсь момент рушила в бік Палацу незалежності, де розташована резиденція президента Білорусі. Її оточили силовики й не пропускали мітингувальників. Втім, люди підходили ледь не впритул до них.

Також в оточенні були й військові в повному екіпіруванні з автоматами. Зігнали до Палацу незалежності також багато військової техніки.

Тоді почала з'являтися інформація, що Олександра Лукашенка, який перебував у своїй резиденції, можуть евакуювати. Річ у тім, що над Палацом незалежності кружляв вертоліт. Це послужило появі таких чуток.

Вертоліт Лукашенка над Палацом незалежності: відео

Втім, насправді Лукашенко "знімав фільм", де він сповнений мужності лідер. Кілька роликів потрапили в мережу. На одному видно, як він у бронежилеті та з автоматом (щоправда, без ріжка з набоями) ходить своєю резиденцією та вочевидь здійснює огляд території.

Як Лукашенко шукав у Мінську протестувальників: відео

У наступному ролику Лукашенко кружляє над Мінськом у власному вертольоті, шукаючи протестувальників у Мінську. З ним у літаку перебував син Микола, чомусь одягнений у форму спецназівця.

Фінальне відео демонструвало, як Лукашенко дякує військовим під Палацом незалежності та називає їх "красенями". Ті, своєю чергою, заприсягаються йому, що будуть з ним до кінця.

Лукашенко і силовики: відео

Більше фото та відео з Мінська 23 серпня:

Вражаючі фото масштабної акції протесту в Мінську / Фото TUT.BY

Дивіться відео, як білорусів перевіряли силовики на в'їзді до Мінська:

Військова техніка в Мінську перед акцією протесту

Мешканці білоруської столиці помітили військову техніку та чимало військових з внутрішніх військ. Сотні силовиків на в'їздах до Мінська перевіряли машини.


Озброєні військові в Мінську / TUT.BY

Міноборони Білорусі попередило протестувальників, що в разі "порушення порядку і спокою" у місцях, пов'язаних з пам'яттю полеглих у Другій Світовій вони "будуть мати справу не з міліцією, а з армією".


Колона з автозаків в Мінську / Фото TUT.BY

Також силовики припаркувати в центрі міста автомобілі з колючим дротом і водомети.

У Гродно також помітили вантажівки з внутрішніми військами, автозаки і автобуси.

Військові вантажівки в Мінську: дивіться відео

Шахтарі "Білоруськалію" та інші робітники великих підприємств вийшли на протест

Від МЗКТ висунулася колона працівників заводу та волонтерів. Біля станції метро "Автозаводська" до мітингувальників приєдналися працівники Мінського автозаводу.

Працівники заводів приєдналися до загальної колони в Мінську / Фото TUT.BY

Головне про протести у Білорусі

 • Після оголошення результатів президентських виборів у Білорусі 9 серпня люди почали масово виходити на вулиці.
 • Білоруси не погоджуються з перемогою Олександра Лукашенка та вважають вибори сфальсифікованими.
 • ОМОН з самого початку мирних протестів жорстоко розганяв та затримував активістів.До них застосовували насилля і після затримання.
 • Люди вимагають: провести чесні вибори, звільнити усіх політв'язнів та покарати ОМОНівців, яки били та катували мирних демонстрантів.
 • У Білорусі підтвердили офіційно підтвердили загибель чотирьох осіб під час акцій протестів. Правозахисники кажуть: жертв свавілля правоохоронців більше.
 • Поранені були більше ніж тисяча осіб, понад 7 тисяч затримані.
 • З 11 серпня у країні стартував загальнонаціональний страйк.
 • Опозиція створила Координаційну раду, мета якої забезпечити мирну передачу влади в країні.