Таке рішення президент пояснив "напругою" на зовнішньому кордоні. За його словами, це найсерйозніше рішення за чверть століття. Про це повідомляє "TUT.by"

Цікаво: Лукашенко задумав перемістити військову техніку в Гродно: навіщо це йому

На провладному мітингу Лукашенко заявив, що до внутрішньої ситуації в Білорусі "додався зовнішній фактор". Зокрема, "ворушіння" військ НАТО. Президент вважає, що його опоненти хочуть відвернути увагу від внутрішньої ситуації та напружити її на зовнішньому кордоні.

Через кордон їдуть різні люди. Ви просили, щоб будь-який іноземець міг без перевірок приїхати сюди. І що ми бачимо? Приїхали. Махають прапорами. Вас підбурюють на заворушення,
– заявив президент на мітингу.

Лукашенко додав, що він має на увазі не білорусів, а тих, що "сидять під Вільнюсом".

"Питання не в Лукашенко сьогодні. Уявіть на хвилину, що немає цього Лукашенка. Хто буде командувати військами на західному кордоні", – сказав президент.

Він наголосив, що в такому випадку, білоруси б не були господарями на кордоні. Раніше глава держави стверджував, що "альтернативний президент", якого "тягнуть" до Білорусі зовнішні сили, може звернутися до НАТО, і блок введе війська до країни. Тому він доручив міністру оборони докласти всіх зусиль, щоб "захистити насамперед західну перлину Білорусі з центром в Гродно."

Лукашенко в Гродно / Фото Радіо Свобода

Що кажуть в НАТО

Однак раніше в НАТО спростовували інформацію про нарощування сил біля кордонів. Речниця Альянсу Оана Лунджеску наголошувала, що у регіоні не відбувається посилення присутності НАТО. Багатонаціональна присутність Альянсу у його східній частині не становить загрози для жодної країни. Вона є винятково оборонною, пропорційною та має на меті запобігати конфліктам і підтримувати мир.

Лукашенко призначив нового губернатора у Гродненську область: хто це

Окрім цього, Лукашенко призначив нового губернатора Гродненської області. Ним став Володимир Караник, який раніше очолював Міністерство охорони здоров'я Білорусі.

До слова, раніше влада Гродно прийняла вимоги протестувальників і дозволила їм збиратись на мітинги. Однак потім це рішення скасували.

Посилення контролю на кордоні з Литвою: що відомо

  • З 17 по 20 серпня підрозділи Збройних сил Білорусі заступили на бойове чергування на кордоні з Литвою, у Гродно.
  • Президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив посилити охорону державного кордону по всьому периметру.
  • 20 серпня у Міноборони Білорусі повідомили, що країна проведе масштабні військові навчання поблизу кордонів з Литвою та Польщею.
  • Підрозділи білоруської армії вже привели у повну бойову готовність.