Що робити українцям, які хочуть евакуюватися з Польщі без власного авто

18 березня 2020, 11:45
Читать новость на русском

В Україну повернулися вже майже 4,5 тисячі громадян, які перебували на території Польщі без транспорту. Це вдалося зробити завдяки взаємодії із консульствами.

Так, перетнути кордон українцям допомагають рятувальники і поліцейські. На спецавтобусах від рубежів із Польщею іх доставляють до України, повідомляють у МВС.

Читайте також Україна спецрейсом евакуювала своїх громадян з Лівану

Як евакуюватися з Польщі без власного авто

  • Добратися до пунктів пропуску для автомобільного сполучення, які наразі працюють у цілодобовому режимі. Це – Яготин – Дорохуськ, Рава-Руська – Гребенне, Краківець – Корчова. Там працюють українські дипломати.

Зверніть увагу! Міське сполучення в Польщі обмежене. Наразі опрацьовують можливість введення додаткових рейсів міжнародного сполучення на маршрутах Варшава – кордон. Водночас польська сторона заявляє, що лояльно ставитиметься до українців у випадку порушення ними міграційних правил країни.

  • Обов’язково звернутися до посольства чи консульства у Польщі електронною поштою, за телефоном гарячої лінії чи у соцмережах.

Потрібно повідомити ім’я та прізвище, місце перебування та готовність до повернення в Україну.

Зверніть увагу! Наразі телефонні лінії перевантажені, тому найкращий варіант – надіслати електронного листа з даними.
Крім того, можна зареєструватися у системі ДРУГ. І так повідомити МЗС та закордонним дипломатичним установам України про своє перебування у Польщі.

  • Чекати на подальші інструкції щодо формування груп для повернення в Україну. Ситуацію дипломати аналізують в режимі 24/7, розробляючи плани евакуації громадян України.

Детально, що треба знати громадянам, які не встигли повернутись в Україну до 17 березня, читайте тут.

Що було раніше

  • Напередодні посол України в Польщі Андрій Дещиця повідомив, що майже 2 тисячі українців ще хочуть евакуюватися з Польщі. Вони заповнили на сайті посольства спеціальний формуляр.
  • У МЗС повідомили, що в Україну станом на 16 березня повернулися майже 7,2 тисячі українців, які перебували на території Польщі без транспорту. Це стало можливим завдяки співпраці відомства з органами місцевої влади України. Вони допомогли з транспортом для перевезення.

Що відомо про пункти пропуску на кордоні України та Польщі

  • Наразі діють три пункти пропуску, через які українці можуть повернутися додому: Дорогуськ – Ягодин, Корчова – Краківець, Гребенне – Рава-Руська.
  • На місцях перебувають українські консули, які допомагають громадянам України перетнути кордон.
  • Ці пункти пропуску є автомобільними. Проте за згодою з польськими прикордонниками на них дозволяють і піший перехід.

Зверніть увагу! Станом на 18 березня у Польщі зафіксували 238 випадків зараження коронавірусом, зокрема 16 березня коронавірус виявили у двох українців. В Україні ж клінічно підтвердили 14 випадків.


Як відрізнити коронавірус / Інфографіка 24 каналу