З мелітопольською черешнею важко: у Мінагро розповіли, чи їстимуть українці херсонські кавуни
Цього літа в Україні – складна ситуація з черешнею. Основний регіон вирощування – під тимчасовою окупацією.
Тарас Висоцький – заступник міністра аграрної політики та продовольства України – зауважив, що українцям доступна черешня з інших регіонів. Зокрема, Одещини та Закарпаття. Відповідну заяву Висоцький зробив в ефірі телемарафону, повідомляє 24 канал.
Зауважте Вкрали і повезли на кораблях, – Зеленський про крадіжку зерна Росією
Водночас наразі в Україні – дефіцит мелітопольської черешні. Тим часом в інших регіонах – ситуація нормальна. Заморозків цього року не було. Саме тому черешня активно з'являється на місцевих ринках.
Проблема з баштанними культурами
За словами Висоцького, основні регіони вирощування баштанних культур (це рослини родини гарбузових – гарбуз, кавун, диня, кабачок та інші) – Херсонська та Запорізька область.
Є, звісно, баштанні культури на Одещині. Але там менші обсяги. Тому для того, щоб мати доступну кількість баштанних культур, насамперед сподіваємося на успіх ЗСУ та деокупацію відповідних областей,
– заявив Висоцький.
Очільник Запорізької ОВА про мелітопольську черешню
Олександр Старух – очільник Запорізької ОВА – повідомив, що цьогоріч мелітопольська черешня – щедро вродила. Однак місцеві жителі не можуть її продавати. Російські окупанти тероризують та грабують людей.
У Мелітополі загарбники "націоналізували" "Мелітопольську черешню" – найбільше господарство з вирощення черешень. Підприємство створив Сергій Мінько – ексмер міста.
Наступний врожай в Україні може скоротитися
Висоцький розповів, що наступний врожай в Україні може скоротитися аж на 40%. Україна втратила 25% орних земель.
"Ми очікуємо, що врожай буде приблизно на 35% меншим, ніж у попередні роки, тобто приблизно на 30 мільйонів тонн менше, на 35 – 40% менше, майже на половину врожаю минулого року", – заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України.
Окрім того, Росія вже вкрала приблизно 500 тисяч тонн зерна з територій, які тимчасово окупувала. Зокрема, зернові вивозять з Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей.
Зауважте! Ще у травні Висоцький прогнозував, що російські загарбники можуть вкрасти зерна в Україні на сотні мільйонів доларів. Країна-окупантка використовує тактику початку XX століття.Зауважте – Франція передала Україні підривники для ліквідації піхоти ворога: дивіться відео