Західні ЗМІ "засвітили" роботу ППО під час атаки по Києву: як це прокоментували Повітряні Сили

26 листопада 2023, 10:01
Читать новость на русском

У ніч на 25 листопада Росія атакувала Україну рекордною кількість дронів й запустила 75 "Шахедів". Британські видання Reuters і The Sun у мережі опублікували кадри, на яких показали роботу української протиповітряної оборони, але у Повітряних силах наголосили – приводу для занепокоєння немає.

Про це в ефірі телемарафону заявив речник Повітряних сил Юрій Ігнат. Коментуючи публікації кадрів роботи ППО, які оприлюднили західні ЗМІ, він заявив, що чутливої інформації опубліковано не було, передає 24 Канал.

Усе про атаку "Шахедами" Понад 60 збитих дронів та 6-годинна тривога: деталі масованої атаки на Київ 25 листопада

Як у Повітряних силах прокоментували публікацію кадрів роботи ППО

Британські видання зафіксували, як системи та засоби ППО відбивали ворожу атаку у ніч на 25 листопада. Кадри влучної роботи показали також у мережі. Втім, у повітряних силах не бачать приводів для хвилювання. 

Юрій Ігнат нагадав, що командування Повітряних сил також інколи демонструє роботу ППО. Втім, чутливої інформації, до прикладу, звідки вилітають ракети або розташування ППО, у західних ЗМІ не опублікували. Тому поки що особливих претензій до відео Reuters і The Sun немає.

Там (в опублікованих відео – 24 Канал) немає нічого такого, що може викликати занепокоєння. Просто робота ППО показується. Командувач ПС теж інколи у своєму телеграм-каналі дякує нашим захисникам і показує відео. Якщо в цьому відео немає чутливої інформації – звідки вилітають ракети, саме локація ППО, – то нічого страшного немає. В небі вибухи просто, знищуються засоби противника. Тому претензій особливих немає,
– наголосив Ігнат.

Для довідки. У Міністерстві оборони України неодноразово пояснювали, що у мережі заборонено публікувати наступні кадри роботи ППО: 

  • фото і відео пусків українських ракет протиповітряної оборони;
  • фото і відео позицій українських засобів ППО;
  • свої думки, яка українська зброя де може стояти і які об'єкти прикривати;
  • скільки одиниць техніки бачили чи пусків ракет чули.

За публікацію кадрів роботи ППО, які перераховані вище, передбачено покарання за статтею 114-2 Кримінального кодексу. Максимальний строк позбавлення волі може сягати до 12 років 

Найбільша атака "Шахедами" за час війни: що відомо

  • У ніч проти 25 листопада ворог атакував Україну дронами-камікадзе типу "Шахед". Росія запустила рекордну кількість безпілотників – 75 одиниць, майже всі дрони противник спрямував на Київщину.
  • Росія здійснила пуски "Шахедів" з двох традиційних напрямків – Приморсько-Ахтарськ у Краснодарському краї та з Курської області.
  • На ранок в Повітряних силах повідомили, що протиповітряна оборона працювала у щонайменше шести областях України: Київській, Сумській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській та Кіровоградській областях. Українські захисники продемонстрували неймовірну роботу й збили 74 ворожі безпілотники з 75.
  • Втім, руйнувань уникнути не вдалося, адже уламки дронів падали на будівлі. Зокрема, у Солом'янському, Дніпровському та Голосіївському районах столиці зафіксували руйнування багатоповерхівок через падіння уламків. Також пошкоджень зазнав дитячий садочок.
  • Унаслідок атаки ворожих БпЛА у Києві постраждало 5 осіб, серед яких – 11 річна дитина. На щастя, минулося без тяжких травм: у трьох постраждалих – гостра реакція на стрес, а в інших двох поранених – різані рани кінцівок. Усі постраждалі отримали допомогу на місці й відмовилися від госпіталізації.