Меркель не оминала гострих питань у спілкуванні з Путіним
Канцлеру ФРН Ангелі Меркель слід віддати належне: вона не дозволила російському президенту перетворити свій візит на пропагандистську акцію, вважають експерти. Про це йдеться у статті Наталії Лебідь для 24 каналу.
"Путін щосили вдавав, що приїзд Меркель – мало не "сімейний" візит: канцлера він зустрічав з квітами та прем’єром Дмитром Медведєвим", – зазначає журналіст Віталій Портніков.
Читайте також: Бріджит Макрон обрала чарівний образ для зустрічі з Володимиром Путіним: фото
Проте, на його переконання, план Путіна провалився: "Ніяких домовленостей по жодному з питань. Немає ніякого розуміння, чи будуть загальними дії щодо Ірану. Немає ніяких нових пропозицій по Сирії. Немає ніяких точок дотику з Україною. Навіть ситуацію з миротворцями ООН Меркель і Путін зараз бачать зовсім по-різному – хоча ще недавно російський президент вдавав, що готовий до поступок.
Нічого нового ми не почули і з приводу "Північного потоку-2". Путін стверджує, що транзит через українську територію і після запуску нового газопроводу буде збережений – але тільки в разі, якщо для цього будуть економічні обґрунтування. Меркель закликає зберегти за Україною важливу роль в транзиті і не допустити збитків для її економіки. Це не одна і та ж позиція, це – різні позиції. І нічого дивного в цьому немає. Сьогодні російський президент все ще не готовий визнати, що тиск Заходу матиме руйнівні наслідки для економіки його країни і збереження влади. Саме тому їздити до Путіна можна. А домовлятися з ним – ні", – резюмує Портніков.
Однак і така зустріч мала сенс. Німецький політолог Андреас Умланд вказує на те, що "конфлікт між ЄС і США навколо Ірану відсуває вирішення донбаської проблеми. Ціна на нафту піднялася, що знижує ефективність західних санкцій. Росія з великим задоволенням дивиться на зростання напруги між ЄС і США. З іншого боку, в якийсь момент санкції зроблять свою справу. Ще при Путіні, можливо, буде якийсь прогрес. Економічні й соціальні проблеми будуть настільки важливими для російського режиму, що, зрештою, Росія піде на поступки хоча б щодо Донбасу, щоб позбавитися хоч від частини західних санкцій. Тому й є ці постійні зустрічі – Захід хоче промацати, чи готова Росія вже до якогось шляху вирішення конфлікту", – зазначає Умланд.
А Міодраг Шоріч, кореспондент "Німецької хвилі" у Москві додає, що "ніхто не може звинуватити Анґелу Меркель у тому, що вона не торкнулася неприємних для Владіміра Путіна тем. Вона говорила відверто, нарікаючи на обмеження свободи преси в Росії та переслідування діячів культури. Так само вона розкритикувала хакерські атаки на МЗС ФРН та підтримку Путіним сирійського президента Башара Асада. Список дражливих питань досить довгий. Але, здається, цей факт канцлерку не знеохотив. Певна річ, що двостороння недовіра залишиться", – каже Шоріч.
Більше дізнайтеся з публікації.
Читайте також: Путін осоромився на зустрічі з Макроном через українських політв'язнів