Ми більше не повинні втрачати жодного дня, – Зеленський на саміті Кримської платформи
Володимир Зеленський 23 серпня виступив на першому саміті Кримської платформи. Український лідер закликав до швидких дій, які б допомогли деокупації українського Криму.
Зауважимо, що підсумки саміту планують внести до Кримської декларації.
Важливо У Києві стартував саміт Кримської платформи: онлайн-трансляція
Зеленський поставив під сумнів міжнародну систему безпеки
Президент України Володимир Зеленський під час відкриття саміту Кримської платформи зробив заяву про окупацію півострову. За його словами, анексія Криму ставить під сумнів ефективність міжнародної системи безпеки.
Крим перетворився на територію, де грубо і системно порушуються права та свободи людини. Окупація Криму ставить під сумнів ефективність всієї міжнародної системи безпеки. Без відновлення довіри до неї жодна держава не може бути впевнена, що не стане наступною жертвою окупації території,
– заявив український лідер.
Водночас президент переконаний, що наодинці Україна не зможе повернути окупований Крим. Для цього необхідні дієві кроки партнерів для повернення півострова. Зеленський підкреслив, що наша країна робитиме все можливе, щоб повернути півострів.
Актуально Війна з Росією закінчиться у Криму, – Сенцов про те, коли Україна поверне півострів
"Ми більше не повинні втрачати жодного дня. Для цього ми використовуватимемо всі можливі політичні, юридичні, насамперед дипломатичні засоби", – наголосив він.
Саміт Кримської платформи: головне
- У Києві розпочав роботу установчий саміт Кримської платформи, участь в якому підтвердили 46 країн і міжнародних організацій.
- Для участі в саміті до Києва прибули 14 глав держав, урядів та ЄС. Низка країн також представлена на рівні послів.
- Таким чином у саміті беруть участь усі країни ЄС і НАТО, країни G7, Люблінський трикутник, Асоційоване тріо і країни "нормандського формату" (за винятком Росії).
Варто пояснити, що Кримська платформа – це міжнародний формат консультацій і координації міжнародних партнерів для протидії загрозам окупації Росії Криму і повернення півострова під контроль України.
Пріоритетними напрямами роботи Кримської платформи є:
- консолідація міжнародної політики невизнання зміни статусу Криму;
- ефективність санкцій, їх посилення і перекриття шляхів обходу;
- захист прав людини та міжнародного гуманітарного права;
- гарантування безпеки в Азовсько-Чорноморському регіоні та за його межами;
- подолання екологічних та економічних наслідків окупації.