І МВФ, і Україна могли зробити більше, – Милованов про закиди щодо невдалих переговорів
Джерело:
Фейсбук Тимофія МиловановаРадник голови Офісу Президента України та ексміністр економіки Тимофій Милованов емоційно відреагував на закиди у невдачі в переговорах із МВФ. У коментарях на своєму фейсбуці він написав, що місія МВФ в Україні "обкакалася".
Почалася дискусія з того, що Милованов запостив у своєму фейсбуці пост про успішну зустріч зі спадкоємним принцом ОАЕ.
Дізнайтеся Чому Україна не домовилася з МВФ – пояснення Милованова
Пост про ОАЕ
Ексочільник міністерства економіки зазначив, що йому пощастило побувати на зустрічі в складі офіційної делегації. У пості Милованов написав, що голова ОАЕ дав завдання своїй команді збільшити в 10 разів товарообіг та інвестиції в агропромисловість з Україною за кілька років. Зрештою, сума мала б сягти 2 мільярдів доларів на рік.
У коментарях користувачі почали іронізувати, що Україні не вдалося домовитися з МВФ, відтак уряд пішов іншим напрямком і почав зі співпраці з ОАЕ.
На коментар про те, що Україна "обкакалася", Милованов відповів, що насправді обкакався МВФ.
Коментар Милованова про те, що "МВФ обкакався" / Скриншот
Співпраця з МВФ з Україною: пояснення Милованова
Депутати близькі до групи "ви самі знаєте кого" пишуть, що співпраця з МВФ "потребує перегляду". Ні, не потребує. У нас є різні позиції по певних питаннях. І йдуть досить тверді та складні перемовини. Це важко, але це нормально. І це ніяк не означає, що потрібно "робити повний перегляд",
– написав Тимофій Милованов.
До теми Візит в ОАЕ: Зеленський підписав договори на понад 3 мільярди доларів
Що зараз з МВФ? Місія призупинила роботу. Обидві (!) сторони могли зробити більше для успіху. Є певні складнощі, але вони тактичного характеру. Тобто, можливо будуть якісь дії з української сторони для того, щоб посилити успішність перемовин в найближчі тижні,
– написав Милованов.
Що передувало цій заяві
- 13 лютого 2021 місія МВФ завершила свою роботу в Україні. Перегляду програми співпраці не виконали.
- Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман наголосив: щоб відбувся перегляд програми, Україні потрібен більший прогрес.
- Наразі в Україні діє програма stand-by. Її МВФ затвердив 9 червня 2020 року.
- Вона була розрахованою на 18-місяців та передбачала виділення 5 мільярдів доларів. 2,1 мільярда доларів першого траншу виділили одразу.
- Згодом мало відбутися 4 перегляди програми: за підсумками червня, вересня та грудня 2020 року, а також червня 2021 року.
- Однак графік перегляду порушили та програму призупинили.