У Міноборони пояснили, як погода впливає на атаки росіян
Джерело:
Міноборони УкраїниУ Міністерстві оборони України пояснили, що змінює погана погода під час війни. Зокрема, мовиться про атаку ракетами та "Шахідами".
За даними нашого міністерства, проводити супутникову зйомку під час несприятливих погодних умов – може бути проблематично. Також погода впливає на розвідку.
Зауважте На одному напрямку фронту погода допомагає ЗСУ, а на іншому – рятує росіян, – Жданов
Що відомо про вплив погоди на атаки росіян
Спокійна погода і ясне небо допомагають провести розвідку об'єктів удару. Та ні туман, ні мряка суттєво не впливають на плани росіян щодо атак,
– розповіли в Міноборони.
За даними відомства, погода таки впливає на:
- вивчення наслідків ударів;
- їхнє можливе коригування.
На що не впливає погода
У Міністерстві оборони України розповіли, що для спостереження за успішністю ударів Росія використовує літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50У.
У нього є потужні радіолокаційні засоби, що сканують всю територію України. За кілька сотень кілометрів до кордону України він може бачити практично усе, що відбувається в нашому небі,
– пояснили в міністерстві.
Проте там додали, що не варто передчасно радіти успіхам збиття "Шахідів". Адже росіяни, жертвуючи дешевими "мопедами", виснажують нашу систему протиповітряної безпеки.
Як погода впливає на ситуацію з ракетами / Інфографіка Міноборони України
Що відомо про вплив погоди на війну
- Ще у листопаді 2022 року військовий експерт Петро Черник пояснював – якщо буде м'яка зима, то важка техніка не зможе рухатись. Якщо ж буде -15 і земля замерзне, то вона зможе пересуватись.
- Варто зазначити, що на Донеччині йдуть дощі, погода плюсова. Тому важкій техніці рухатись важко. Через те, що вона може застрягнути, важка бронетехніка ходить вздовж лінії фронту цугом.
- Вже 13 грудня 2022 року військовий експерт Олег Жданов пояснив, що через погоду наші військові не можуть активізувати наступ на Луганщині, а росіяни – рухатися на Донеччині.