Не переконати Україну: для чого Китай насправді просуває свій "мирний план"
У той час як Росія обстрілює українські міста та вбиває цивільних, Китай нав'язує наративи так званого "мирного плану". Так, китайці допомагають країні-агресорці знайти нових союзників.
Про це 24 Каналу розповів президент громадської організації "Ліберально-демократична ліга України" Артур Харитонов. Він додав, що росіяни повністю підтримують засади китайського "плану".
Читайте також Повторює шлях Росії: експерт-міжнародник про причини, через які Китай просуває мирні ініціативи
На думку Харитонова, Китай продовжуватиме поширювати так званий "мирний план" від Сі Цзіньпіна, попри те, що його не визнає Україна.
Китай нав'язує свої наративи світу
Ймовірно, місія Китаю не така, щоб переконати Україну слідувати цьому плану, а нав'язати його так званому Глобальному Півдню.
Зверніть увагу! Глобальний Південь – країни з низьким або середнім доходом в Азії, Африці, Латинській Америці та Карибському басейні."Ми бачили низку серйозних форумів в Азії, де було чути країни, які взагалі хотіли б мовчати щодо війни в Україні. Наприклад, Камбоджа, Лаос, Таїланд, Індонезія, Малайзія. Вони постійно транслюють наративи саме "мирного плану Китаю", – сказав Харитонов.
На розширення китайського плану з'явилися "мирні плани" від Міноборони Індонезії та ПАР.
"Для нас це проблема і з цим треба боротися", – наголосив президент громадської організації "Ліберально-демократична ліга України".
Що відомо про "мирний план" Китаю
- У річницю повномасштабного вторгнення Росії на територію України, 24 лютого 2023 року, МЗС Китаю опублікувало "мирні" пропозиції щодо врегулювання війни. Вони містять 12 пунктів, у яких прописані тільки загальні фрази та заклики до переговорів.
- Сполучені Штати визнали неприйнятним "мирний план" Китаю щодо України. Вашингтон побоюється, що, втомлений від війни світ, може підтримати цю китайську ініціативу.
- Президент України Володимир Зеленський заявляв, що у китайському "мирному плані" є пункти, з якими можна працювати. Зеленський сказав також, що частково з ним погоджується.