Роздають повістки навіть в коледжах: які методи російської мобілізації в Криму
Так звана влада тимчасово окупованого Криму підсилила мобілізаційні дії на території півострова. Зараз роздають повістки в навчальних закладах учням, які ще не закінчили навчання.
Правозахисник Ескендер Барієв підтвердив цю інформацію 24 Каналу. Він розповів, яких саме спеціалістів не вистачає окупантам на фронті.
Дивіться також Кремль не має чіткого плану оборони Криму: чому Путін намагається затягнути війну
Можуть розпочати нову хвилю мобілізації
За його словами, учням 4 курсу Автотранспортного та Залізничного коледжів роздали повістки, хоча вони мають закінчити навчання у липні 2023 року. Це говорить про те, що в окупантам не вистачає на фронті фахівців-механіків.
Правозахисник зазначив, що в різних сільських радах півострова теж роздають повістки.
Наприклад, в Суворівській сільській раді Сакського району, де мешкає 3,5 тисячі осіб, підготували 75 повісток і їх почали роздавати,
– повідомив він.
Барієв вважає, що це є прямою передумовою того, що окупанти розпочинають нову хвилю повномасштабної мобілізації або активно готуються до призову. Хоча з їхніх офіційних джерел відомо, що призов починається з 1 квітня.
"Росіяни внесли зміни до законодавства та збільшили вік для чоловіків для служби в збройних силах Росії, щоб залучити більше людей до своєї армії", – підкреслив він.
Правозахисник про методи мобілізації в Криму: дивіться відео
Готуються до примусової евакуації
Правозахисник зауважив, що в деяких районах тимчасово окупованого Криму обходили по домах і цікавились, про мешканців, чи мають вони транспортні засоби, чи є неповнолітні діти або літні люди.
Він пояснив, що зараз окупанти збирають таку інформацію в державних установах. Напевно, готуються для можливої так званої примусової евакуації.
"А ми знаємо, що 2020 – 2021 роках вони вносили зміни до законодавства Росії і ухвалили нормативно-правовий акт, за яким можуть виконувати примусову евакуацію. Ми намагаємось інформувати всі міжнародні структури, зокрема місію ООН, про такі дії окупантів", – наголосив Ескендер Барієв.
Ситуація у тимчасово окупованому Криму: що відомо
- 14 березня у Сімферополі сталася масштабна пожежа на великому складі. Площа пожежі склала 1 000 квадратних метрів. На місце прибули рятувальники – близько 30 осіб та 7 одиниць техніки. За попередньою інформацією, постраждалих немає.
- 15 березня у тимчасово окупованій Керчі здійнялася масштабна пожежа. Згідно з попередньою інформацією, пожежа виникла за 2,5 кілометри від вкраденого окупантами суднобудівного заводу "Залів". Про причини такої надзвичайної ситуації, її площу та скількох рятувальників відправили боротися з вогнем невідомо.
- Колаборант та очільник окупаційної адміністрації Криму Сєргєй Аксьонов повідомив, що у тимчасово окупованому Криму споруджуються оборонні лінії. Колаборант не розкрив подробиць підготовки півострова до оборони, але запевнив, що всі рішення диктатора Путіна будуть виконані.