Коли та на які напрямки росія відправить перших мобілізованих: припущення військового експерта

22 вересня 2022, 20:18
Читать новость на русском

У країні-агресорці анонсували, що у межах часткової мобілізації планують призвати ще 300 тисяч осіб. Це досить умовні цифри, оскільки російській владі немає перед ким звітувати, окрім як перед собою.

Про це 24 каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. За його словами, росія буде мобілізувати резервістів виходячи з того, що зацікавлена у затягуванні війни.

Варте уваги Це буде дуже дорого коштувати: як мобілізація вплине на російську економіку

Як росія планує використати мобілізацію

Для росії важливо продовжувати конфлікт та вирішити поточні завдання у цій війні, які полягають у тому, щоб бодай до зими встигнути перші поповнення, які вони можуть зібрати у межах мобілізації, підвести для того, щоб закрити критичні напрямки,
– пояснив експерт.

Так, на лінії фронту загарбники мають чимало критичних напрямків. Крім того, їм треба утримувати окуповані території на Сході та Півдні України.

Мусієнко зауважив, росіяни будуть формувати лінію оборони й кидати туди людей та водночас формувати інші угруповання, які можуть потенційно створювати загрози на інших напрямках і навіть думати про якісь контрнаступальні дії.

Цікаво Приходять навіть за мертвими: "часткова" мобілізація в росії набирає обертів

Як перекидатимуть поповнення окупантів

Утім, це не означає, що загарбники візьмуть ці 300 тисяч військових і одночасно скерують проти наших бійців на усіх напрямках. Адже логіка процесу мобілізації полягає в тому, що буде черговість.

Спочатку вони кинуть одне угруповання, яке буде захищатися та допомагати недобитому та виснаженому угрупованню російських військ, які поки перебувають на окупованих територіях,
– пояснив експерт.

А далі країна-агресорка буде формувати наступні резерви, й паралельно намагатиметься створити нове ударне угруповання військ.

Мусієнко припустив, як росія перекидатиме мобілізованих: дивіться відео

Чи вистачить "новеньким" зброї

Російську владу не хвилює, чи вистачить мобілізованим одягу та зброї. Хоча проблеми зі забезпеченням в окупантів вже є, зокрема не вистачає зброї.

"Ті ж самі Т-90 обладнати, як раніше – вони не можуть. Санкції відчутні й закупити у Заходу обладнання теж не можуть, а імпортозаміщення – провалено", – зауважив Мусієнко.

Звідси відповідь – будуть воювати на старих зразках озброєння, які зняті зі зберігання та переважно 60 – 80 років,
– резюмував експерт.

Так, не все озброєння "поїде та буде використане". Однак зброя точно буде, хоч і стара та менш ефективна.