Ба більше, дуже велике питання до російського президента владіміра путіна: якщо він оголосив про часткову мобілізацію, яка дуже схожа на повноцінну мобілізацію під час війни, то чому б йому не оголосити Україні війну? Він фактично цим і займається з 2014 року. Про це 24 каналу сказав військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

До теми Путін оголосив часткову мобілізацію: реакція України, росіян та все, що відомо

Путінський посіпака сєргєй шойгу заявив, що росія має на меті зібрати 300 тисяч військових. "З іншого боку, що заважає їм зібрати 500 тисяч або 1 мільйон. Ми розуміємо – небажання самих росіян воювати. Якби воно було, їм не потрібно це все робити, вони могли б виключно добровольцями компенсувати свої втрати", – сказав оглядач.

За який час зберуть 300 тисяч

Коваленко нагадав, що славнозвісний 3 армійський корпус збирали майже 4 місяці – з травня по кінець серпня. Планували залучити 15 600 особового складу, а вийшло – трохи більше ніж 12 тисяч.

Результат майже рекордний. І цей недокомплектований та недоформований корпус було відправлено в Україну воювати. Це було на добровільній основі. Використовували ресурс добровольців, також зеків і так далі,
– зауважив оглядач.

Зараз усе відбуватиметься в іншому форматі – репресивному. Це буде примусова мобілізація. На думку військово-політичного оглядача, у росіян буде велика проблема зібрати хоча б 10% від тієї кількості, яка їм потрібна – хоча б 30 тисяч.

"Це справа не одного місяця, не двох і не трьох, – вважає він.

Як готуватимуть підрозділи

За словами Коваленко, для росіян наразі важлива кількість, а не якість. Вони готові відправляти на війну абсолютно неефективних бійців.

Якби була важлива якість, вони б не влаштовували мобілізацію у віковій категорії 50 – 55+. Але там є навіть вікова категорія 60+. Це взагалі неможливо, адже це не та категорія, яка може професійно воювати,
– запевняє він.

Звідси можна зробити висновок, що для мобілізованих проведуть базові навчання. "Щоб згадали, як взагалі стріляти з автомати. На цьому можна ставити крапку", – відзначив Коваленко.

Перед виряджанням війська до України солдатів "готуватимуть" впродовж 2 – 3 місяців. "Хоча, насправді 4 місяці має бути постійних навчань і тренувань, злагодження цих підрозділів, щоб вони хоч якісь базові навички мали", – пояснив Коваленко.

Коли оновлена "друга армія світу" потрапить на фронт

Так, нові підрозділи потраплять на фронт у кінці грудня – на початку січня або у січні – на початку лютого. "Не найвигідніша пора року, коли можна відправляти фактично непідготовлених "військовослужбовців" у зону активних бойових дій", – наголосив Коваленко.

Останні конвульсії путіна

Усі розуміють, що солдатів треба одягнути, нагодувати, підготувати – усе це потребує шалених коштів. "Повна підготовка може становити приблизно 600 тисяч рублів, щоб він був повністю споряджений для ведення бойових дій згідно з вимогами сучасної війни", – сказав оглядач.

Інша проблема полягає в тому, що мобілізовані – це цивільні люди, які мають якусь роботу і сплачують певні податки. Вони з цивільного життя перейдуть у військове, і бюджет росії перестане отримувати податки, йому треба буде якось обслуговувати мобілізованих. "Це навантаження на економіку росії, яка фактично вже є трупом

Ба більше, військовим обіцяють зарплату, яку мають контрактники – 300 тисяч рублів. Найімовірніше, таких ресурсів та можливостей у сучасної росії не має.

Зараз ми бачимо конвульсії путінського режиму, яка не лише добиває свою армію, ситуацію в країні та програє війну, а ще й остаточно добиває економіку,
– підсумував він.

Зверніть увагу – у росії оголосили акцію протесту проти мобілізації: дивіться відео