Як проходитиме загальна мобілізація у 2023 році та чи будуть зміни
Верховна Рада України продовжила воєнний стан, а з ним і загальну мобілізацію до лютого 2023 року. До служби можуть призвати військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 до 60 років.
Як правило, мобілізовують спершу тих, у кого вже є бойовий досвід. Про те, як проходитиме мобілізація у 2023 році, читайте в матеріалі 24 Каналу.
Зверніть увагу Буде дуже великим викликом, – Данілов про нову мобілізацію і несподіваного союзника Росії
Мобілізація українців у 2023 році: що відомо
Мобілізація громадян України у 2023 році не мала б суттєво відрізнятися від тої, що тривала у 2022. Проте, звісно, усе залежить від ситуації на фронті.
До призову й надалі підлягатимуть військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років, які не мають протипоказань у здоров'ї та не входять до переліку винятків.
Першочергово намагаються призвати до армії тих, у кого є бойовий досвід. Однак, якщо в ЗСУ потрібна певна спеціалізація, то можуть мобілізувати й фахівців, що ніколи не воювали.
Зазначимо, що для тих, хто не має досвіду практичної роботи у зоні бойових дій, в армії влаштовують спеціальні навчання. В залежності від військової професії, вони можуть тривати від двох тижнів до кількох місяців.
До теми Загальна мобілізація: хто з військовозобов'язаних звільнений від призову
Відстрочку від призову продовжили: що це означає
- В Україні продовжили відстрочку від призову на військову службу. Уряд відтермінував бронювання чоловіків ще на три місяці.
- Про це повідомив представник Кабміну в парламенті Тарас Мельничук. Відповідне рішення ухвалили на засіданні 30 грудня 2022 року.
- Варто зазначити, що зміни означають автоматичне продовження терміну дії бронювання військовозобов'язаних. Оформлювати відстрочку заново не потрібно.