Що загрожує за порушення правил мобілізації
Джерело:
"РБК-Україна"Керівники ТЦК мають право розглядати справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з мобілізацією. Також можуть накладати штрафи.
Адвокатка Тетяна Даниленко пояснила, що загрожує за порушення правил мобілізації в Україні. Про це правозахисниця розповіла у коментарі "РБК-Україна".
Читайте також Майже мільйон повісток, стоп "бусифікації" і призовний вік: якою буде мобілізація у жовтні
Відповідальність за порушення правил мобілізації
Даниленко зауважила, що протокол не складається у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 КУпАП, розгляд яких віднесено до компетенції ТЦК та СП, Центрального управління або регіональних органів СБУ (у частині правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі СБУ).
Якщо особа не з'явилася без поважних причин або не повідомила причину неприбуття бувши належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, та за наявності у ТЦК та СП підтвердних документів про отримання особою такого виклику (частина 5 статті 258 КУпАП),
– сказала адвокатка.
Також зазначила, що штрафи можуть накладатися без присутності порушника. Відповідна постанова повинна бути сплачена упродовж 15 днів.
У разі несплати, справа передається до виконавчої служби. Опісля штраф стягується вже в подвійному розмірі.
До речі, адмінстягнення можуть бути накладені впродовж 3 місяців із моменту виявлення правопорушення. Однак, не пізніше ніж через рік з його вчинення.
Якщо штраф видається безпідставно, його можна оскаржити в суді за місцем реєстрації чи в місці перебування ТЦК та СП, подавши адміністративний позов.