ЗСУ дуже бракує піхоти: військовий експерт назвав ризики обмеженої мобілізації

9 лютого 2024, 19:03
Читать новость на русском

Видання The Washington Post написало, що, окрім боєприпасів, ЗСУ не вистачає піхоти. Можливості мобілізаційних процесів в Україні наразі дещо обмежені.

Щоб українська армія далі була успішною на полі бою, нашій державі потрібно достатньо особового складу. Це 24 Каналу зауважив військовий експерт Владислав Селезньов.

Дивіться також Новий закон, виїзд за кордон і е-повістки: якою може бути мобілізація в лютому 2024

Потрібен особовий склад

Зараз ворог зосередив на території України понад 400 тисяч російських офіцерів та солдат, а також понад 30 тисяч росгвардійців. Хоч втрати росіян величезні, але у кількості особового складу вони переважають.

Владислав Селезньов зазначив, що у війні вкрай важливі ресурси, зокрема, особовий склад. Однак можливості мобілізації в Україні дещо обмежені, тому існують певні ризики.

Можливості мобілізаційних процесів у нашій державі певною мірою обмежуються. Зокрема, і через відсутність достатньо ефективного діалогу між українською владою та суспільством. Це породжує певну зневіру, конфліктні ситуації. Це неприпустимо в умовах, у яких перебуває українське військо, Україна як держава. Ризики надзвичайно високі,
– сказав він.

Загарбники не приховують своїх намірів надалі знищувати Україну, тому ворога можна подолати лише за допомогою зброї. ЗСУ потребують підготовленого особового складу.

Мобілізація у 2024 році: головне

  • 7 лютого Верховна Рада підтримала оновлену версію законопроєкту № 10449 щодо посилення призову. Зокрема, він передбачає зміну призовного віку з 27 до 25 років. Також скасовується строкова служба. Замість неї запроваджують базовий військовий вишкіл строком 2 – 3 місяці.
  • Урядовці пропонують надсилати повістки в електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного та резервіста. Якщо сповіщення надішлють туди після 17:00, то днем отримання повістки вважатиметься вже наступна доба.
  • Новий законопроєкт звільняє від мобілізації усі групи військовозобов'язаних чоловіків з інвалідністю. Водночас особи 2 та 3 групи інвалідності, які здобули її після початку повномасштабного вторгнення і не були військовослужбовцями, повинні будуть пройти переогляд.