У документі зазначено, що днем вручення електронної повістки вважатимуть день, коли ТЦК отримає сповіщення про доставку такої повістки в електронний кабінет призовника. Якщо ж документ з'явився в електронному кабінеті вже після 17:00, днем вручення вважатиметься наступний.

Зверніть увагу Оновлений законопроєкт про мобілізацію: все про документ, який подали у Раду

Призов на службу через електронний кабінет

Український уряд підготував нову версію законопроєкту про мобілізацію. Його уже спрямовано до Верховної ради на розгляд.

Повістка про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки може бути надіслана громадянину через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного та резервіста,
– мовиться у повідомленні.

Мовиться також, що серед обов'язків громадян стосовно підготовки до мобілізації належатиме реєстрація електронного кабінету військовозобов'язаного громадянина, призовника, а також резервіста.

Водночас ті, хто підлягає призову, будуть зобов'язані уточнити власні облікові дані за допомогою ЦНАПів (Центри надання адміністративних послуг – 24 Канал). Це також можна зробити через ТЦК або ж вищезгаданий електронний кабінет.

Зокрема, якщо громадянин не помітить надсилання повістки до його електронного кабінету, вона все одно буде вважатися врученою.

Втім, варто зауважити, що такі "інновації" будуть запроваджені лише у разі схвалення поточного документа про зміни у мобілізації в Україні.

Ухилянтів можуть карати через судові рішення

Окрім того, у законопроєкті мовиться, що ухилянтів від мобілізації можуть карати через судові рішення. Мовиться про умови, передбачені частиною 3 статті 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Якщо військовозобов'язаний або резервіст не з'явиться у визначений термін, його можуть затримати та доставити військкомату. Термін – упродовж 15 днів. Якщо ж затримати не вдалося, рішенням суду можуть:

  • тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України;
  • тимчасове обмежити право керування транспортними засобами;
  • накласти арешт на кошти та інші цінності, що знаходяться на рахунках та на зберіганні у банках та інших фінустановах, або на електронні гроші на електронних гаманцях.