Наречена героя України Да Вінчі Аліна Михайлова висловилася про мобілізацію жінок

12 грудня 2023, 11:37
Читать новость на русском

Наразі мобілізація в Україні стосується лише чоловіків призивного віку, які за станом здоров'я можуть проходити військову службу в Збройних силах України. А ось жінки можуть долучитись до лав ЗСУ виключно за власним бажанням.

Наречена героя України Да Вінчі Аліна Михайлова в інтерв'ю для ютуб каналу "Розмова" з Сергієм Лиховидою висловила свою думку щодо мобілізації жінок.

Дивіться також 3 роки відстрочки та виїзд за кордон: якою буде мобілізація жінок і хто підлягає призову

Зауважимо, що Аліна має пряме відношення до Збройних Сил України, адже з нареченим Дмитром Коцюбайлом була частиною першого окремого штурмового батальйону "Вовки Да Вінчі". Також Аліна є керівницею медичної служби "УЛЬФ".

Аліна зауважила, що у питанні мобілізації жінок, багато чоловіків-військових, які уже були на фронті, вважають, що "жінці там не місце". Водночас дівчина із цим не погоджується. 

В Україні потрібна військова підготовка жінок 

"Але якби жінці не було на фронті місця, то, мабуть, більшість чоловіків, які ховаються від мобілізації, мали б піти замість цих жінок. Але чомусь жінки беруть всі свої сили, всі свої вміння і не вміння, вчаться і заміняють або не заміняють частину тих же чоловіків", – зазначила Аліна Михайлова. 

Також вона наголосила, що ніхто не має права вирішувати, що повинна робити жінка і, якщо дівчина хоче воювати, хоче бути штурмовиком – вона має для цього мати відповідні знання, вміння та фізичну підготовку.

Тому, в цьому контексті Михайлова вважає, що в Україні має бути військова підготовка жінок. 

Якщо говорити про мобілізацію, то мені здається, що в нашій країні має бути обов’язково військова підготовка жінок. У нас є військовозобов'язані жінки, це в першу чергу медичний персонал і його на фронті не вистачає,  
– зауважила вона. 

До теми Всіх українок до 60 років "на фронт": росіяни придумали абсурдний фейк про тотальну мобілізацію

Доцільність всеукраїнської мобілізації 

Відтак, на переконання Аліни, мобілізація жінок має початися саме з цього. Водночас це не має створити навантаження на медичну систему загалом, аби медичного персоналу у лікарнях не бракувало.  

Також Михайлова вважає, що потрібна не лише мобілізація жінок, а всеукраїнська мобілізація. 

Військовий облік для жінок: головне

  • З 1 жовтня 2023 року жінки-військовослужбовці, жінки-медики, які мають медичну освіту, мають стати на військовий облік.
  • Уряд затвердив перехідний період терміном на 3 роки. Тобто українки медичних і фармацевтичних професій та спеціальностей мають добровільно стати на військовий облік до 2026 року.
  • Ті жінки, які порушать цю вимогу й до кінця 2026 року не стануть на військовий облік, не зможуть працевлаштуватись за фахом вже з початку 2027 року.