У Москві спробують підняти ставки щодо Молдови, – Клімкін назвав ситуацію критичною
Останнім часом у Молдові спостерігається посилення сепаратизму, зміна керівництва, зміна силового блоку, які пов'язують з безпосереднім впливом Росії. Москва і далі спробує тиснути на країну через різні сфери впливу.
Про це 24 Каналу розповів ексміністр закордонних справ Павло Клімкін. Він переконаний, що взаємодія Кремля з Молдовою є критичною.
Дивіться також Чеченські підрозділи зараз "рятувальники" у Туреччині, а можуть опинитися в Кишиневі, – Данілов
Українська розвідка повідомила, що Росія найближчим часом намагатиметься провести державний переворот у Молдові.
Росія намагається контролювати Молдову
За словами Клімкіна, ризики для Молдови є, їхнім джерелом може бути як Придністров'я, так і внутрішня ситуація в Молдові. Через пропаганду там Росія контролює частину громадян, деяких місцевих олігархів, а також багато кримінальних елементів.
Зверніть увагу, усі проросійські партії, які там є, насправді є напівкримінальними утвореннями,
– додав політик.
Клімкін переконаний, що Кремль намагається контролювати Молдову через постачання газу та через звичайний кримінал. Подібне працювало в Україні у 90-х роках.
Клімкін про ситуацію в Молдові: дивитись відео
"Росія втратить Придністров'я"
Ексміністр закордонних справ вважає, якби не війна в Україні, Росія уже б давно "перезавантажила Молдову", адже суттєва частина тамтешніх громадян вважає, що їхнє майбутнє пов'язане з Росією
Росія зараз фундаментально втрачає. Вона програє війну, але також програє свою гру у всіх невизнаних регіонах. І вона точно програє Придністров'я,
– наголосив Клімкін.
Він впевнений, що в Придністров'ї більше не буде російського анклаву, який контролює ФСБ. Звідти уже втікають люди, які не хочуть бути використані Росією. Одесити вказують, що в деяких селах Придністров'я уже майже нікого не залишилося.
Україна та світ мають вплинути
За словами Клімкіна, така ситуація дає можливість Молдові врешті перезавантажитись від конфлікту в Придністров'ї, який виснажує і їх, і Україну. Він переконаний, що на основі спільної стратегії з Євросоюзом та Молдовою наша держава має це зупинити. Адже тут питання української національної безпеки.
Але те, що в Москві спробують підняти ставки стосовно Молдови також немає сумніву. Зараз взаємодія з Молдовою абсолютно критична,
– резюмував Клімкін.
Внутрішня ситуація в Молдові
- 10 лютого, прем'єр-міністерка Молдови Наталія Гаврилиця повідомила, що подає у відставку. Президентка Молдови Майя Санду висунула кандидатуру Доріна Речана на посаду прем'єр-міністра країни. Серед його пріоритетів: порядок та дисципліна, мир та нове життя економіки.
- Українська розвідка перехопила план Росії щодо повалення політичного порядку в Молдові. Наразі невідомо, чи Москва вже віддала наказ за цим планом.
- Володимир Зеленський, отримавши інформацію від розвідки, негайно передав план агресора своїй колезі президентці Молдови Майї Санду. Згодом спецслужби Молдови підтвердили передачу такої інформації Україною.