Московська патріархія беззастережною підтримкою Кремля загнала себе у цугцванг, – експерт
Приклад розриву російської православної церкви з Константинополем є в історії. Сталося таке у лютому 1996 року, до того ж, тоді також йшлося не про догматичні чи канонічні суперечки, а про отримання автокефалії церквою Естонії.
Про це у прямому ефірі 24 каналу розповів релігієзнавець, нардеп, член комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Віктор Єленський.
Читайте також: РПЦ приречена на маргінальність в Україні, – експерт
За його словами, у 1996 році спілкування між Константинополем та Москвою було припинено на чотири місяці, та і тоді це ніяких наслідків не мало.
Просто Московська патріархія своєю беззастережною підтримкою Кремля і його політики поставила себе у ситуацію, яку шахісти називають цугцвангом – коли кожен наступний крок приводить до погіршення позиції,
– наголосив експерт.
І додав, що для спекуляцій навколо теми "ображання" парафіян Московського патріархату потрібні хоч якісь випадки реальності таких проблем.
Релігієзнавець, член комітету Ради з питань культури і духовності Віктор Єленський
Наразі церква Московського патріархату користується усіма без винятку привілеями, відзначив Віктор Єленський, які надаються релігійним організаціям України. Зокрема, отримує землю у безоплатне користування. Священики отримують навіть ордени і беруть участь у протокольних заходах.
Я не бачу жодного випадку, коли б утискалися права цієї церкви,
– підсумував релігієзнавець.
До слова, рішення РПЦ про розрив відносин з Константинопольським патріархатом через надання Томосу Українській єдиній помісній церкві було очікуваним. 24 канал дослідив питання щодо наслідків розкольницьких дій РПЦ та інші можливі дії Кремля.