Чи може Росія змінити позицію Євросоюзу, чи США щодо України: думка політолога
Росіяни можуть просувати наратив, що Європа, яка підтримує Україну, має проблеми з економікою саме через цю допомогу. Проте рішення країн не може залежати від окремих політичних діячів.
Про це для 24 каналу розповів політолог Андрій Вігірінський. Він зазначив, що використовує термін усталена демократія, де є система стримувань противаг і бюрократичний апарат, який існує незалежно від зміни очільника.
До теми Є підтримка, але багато міфів: як зараз італійці ставляться до війни Росії проти України
"Навіть Трампу не вдалось реалізувати всі свої прагнення, бо йому протидіяли інституції, які усвідомлюють, що вони самостійні представники певних повноважень і не хочуть підкорятися політичній волі людини", – пояснив політолог.
Росія не здатна змінити політику ЄС організацією мітингів
За словами Вігірінського, в Україні йде повний розрив із системою усвідомлення влади. Коли при зміні президента міняються всі. Він зазначив, що в усталених демократіях є поняття репутації та голосування на рівні інших політичних сил.
Медійна картина й відповідальні політики здатні спілкуватися зі своїми виборцями, а ті усвідомлювати й чути їх. Акції протесту в європейських країнах можуть відбуватися, їх можуть організовувати представники Росії, але ці мітинги не призводять до силової зміни політичної системи чи політичної верхівки на чолі країн,
– вважає політолог.
Вігірінський сказав, що у ЄС є наднаціональна надбудова. Тобто коли говоримо, хто реалізовує політику на рівні Євросоюзу, то чуємо про Урсулу фон дер Ляєн, Шарля Мішеля. Проте не можемо сказати, що якась країна їх обрала.
"Це конфедеративна надбудова, яка консолідує позиції різних країн. Просто перемовини про це не є публічними. Я не схильний думати, що заходи Росії на території ЄС, здатні змінити політику щодо України у частині військової та фінансової підтримки", – зазначив Вігірінський.
До речі Наслідки – дуже небезпечні, – Зеленський попередив про серйозні проблеми в Європі через Росію
Перемовини щодо окремих питань тривають постійно
Як розповів політолог, питання припинення війни – це вічний діалог. Його ведуть з моменту початку будь-якої війни, але позиції окремих представників країн не відповідають політиці всієї держави.
Питання в тому, чи пропозиції перемовин є прийнятними для учасників конфлікту. Швидше всього, перемовини щодо конкретних питань відбуваються постійно. Обмін полоненими – очевидно. Щодо зернових угод представники ООН перебували з перемовинами в Росії. Представники МАГАТЕ тощо.
Вігірінський пояснив, що не треба ідеалізувати й приводити в абсолют кожен заклик політика, який говорить про припинення війни. Україна хоче, щоб війна зупинилася, але треба зробити так, щоб українці були задоволені її результатом, а це, як зазначив політолог, вже перемовити іншого рівня.
"Я вірю у відносну стійкість Євросоюзу. Про США також говоритимемо, але ближче до виборів у листопаді. Навіть там демократи усвідомлюють, що можуть втратити більшість в Конгресі й намагаються проштовхнути законопроєкт фінансування для адміністрації Байдена на наступний рік для України. Не все так драматично", – додав політолог.
Зверніть увагу – Росія намагається підірвати допомогу Україні від ЄС та США: дивіться відео
Перемовини України та Росії: останні новини
- Військовий експерт Олег Жданов вважає, що Кремль хоче перемовин. Для цього він шантажує Україну підривом Каховської ГЕС.
- За словами радника турецького президента Ібрагіма Каліна, наразі немає ознак того, що Зеленський вестиме діалог з Путіним. Однак він зазначив, що Туреччина може стати майданчиком для діалогу.
- Російський міністр Лавров заявив, що Кремль готовий до переговорів щодо закінчення війни. Проте не з Україною, а зі США. В ОП назвали це абсурдом.