Функції центральної МСЕК виконуватиме науково-дослідний інститут проблем інвалідності, – МОЗ

28 жовтня 2024, 12:21
Читать новость на русском

У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, що функції центральної МСЕК виконуватиме Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.

У МОЗ розповіли, що під час останнього засідання Кабмін дозволив міністерству покласти права та обов'язки центральної МСЕК на підприємство, установу або організацію, що належить до сфери управління МОЗ та має ліцензію.

Дивіться також Реформування МСЕК: у Раді розповіли, як відбуватиметься цей процес

Хто виконуватиме функції центральної МСЕК

У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, що вони утворюють лише центральну МСЕК, яка здійснює організаційно-методичні функції. Натомість обласними МСЕКами керують керівники, яких призначає та звільняє обласна рада.

За рішенням МОЗ України виконання функцій центральної МСЕК, зокрема – щодо розгляду оскаржень та проведення перевірок обґрунтованості рішень, прийнятих МСЕК регіонального рівня, повністю передано до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ в місті Дніпро, де впродовж 2024 року МОЗ створювалась необхідна матеріально-технічна база, що має значно спростити процес проходження експертизи для людей,
– заявили в міністерстві. 

Там пояснили, що алгоритм оскарження рішень МСЕК наразі не змінився:

  • якщо справа була направлена на оскарження до центральної МСЕК, то її перенаправлять до Українського державного НДІ медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України в Дніпрі;
  • з людиною зв'яжуться щодо розгляду і подальших дій;
  • черговість розгляду збережуть.

Важливо. У МОЗ пояснили, що регіональна вертикаль включає 328 МСЕК, з них 25 – обласних бюро та понад 300 – центрально-міських та міжрайонних комісій.

До речі, до 31 грудня 2024 року МСЕК в Україні ліквідують. Замість медико-соціальних експертних комісій запровадять цифрову прозору європейську модель.