Один із варіантів розвитку подій: чи справді країни НАТО можуть ввести війська в Україну
Колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що група країн НАТО може ввести свої війська на територію України. Втім, це буде можливим, якщо під час саміту у Вільнюсі 11 – 12 липня 2023 року Альянс не дійде згоди щодо вступу України в НАТО.
Заява Расмуссена є не першою заявою про ймовірність введення війська інших країн на територію України. Про це 24 Каналу розповів політичний експерт та керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок.
Дивіться також У Зеленського анонсували перший документ щодо гарантій безпеки для України
Що мав на увазі Расмуссен
Валерій Клочок нагадав, що восени минулого року США розмістили 2-гу бригаду 101-ї десантної дивізії біля кордонів України. Це елітний підрозділ, чисельність якого налічує 4500 осіб. Окрім цього, наразі проводяться потужні повітряні навчання сил НАТО у Німеччині за участі 10 тисяч особового складу, з використанням 250 винищувачів і штурмовиків.
Напруга дуже висока, але вона викликана тим, що Росія почала війну проти України,
– наголосив він.
На його думку, заяву Расмуссена можна тлумачити як слова про те, що країни зможуть долучатися до війни проти Росії самостійно. До того ж в НАТО є відповідний консенсус, який стосується допомоги Україні за взаємною згодою сторін.
"Це не може означати вступ НАТО у війну, тому що на саміті є інформація про те, що розглядатиметься ще один документ, який буде називатися "Нова стратегія НАТО", – зауважив Клочок.
Ймовірно, що може навіть бути затверджений новий статут НАТО.
Валерій Клочок оцінив ймовірність заходу іноземного війська на територію України: дивіться відео
Як може змінитися позиція НАТО
Валерій Клочок розказав, що наразі розглядається процедура, згідно із якою рішення буде прийматися кількісним складом мінус один.
Я не виключаю, що такий новий регламент дасть країнам НАТО можливість долучатися до війни проти Росії на території України,
– наголосив він.
Тим паче, що публічна демонстрація того, що якась країна долучилася допомагати Україні бити російського агресора, зменшуючи загрозу для країн Європи, означатиме абсолютно іншу ситуацію у світі. Навіть декілька десятків військових крахн-партнерів можуть суттєво допомогти українській стороні у протистоянні з ворогом. У такий спосіб можна буде поставити Росію на місце та припинити процвітання її злочинних дій.
Вступ України в НАТО: головне
- Нещодавно заступник міністра оборони Володимир Гаврилов повідомив, що під час саміту НАТО у липні країни "вийдуть на певний порядок нашого вступу, який буде зафіксовано".
- Раніше міністр оборони Великої Британії також заявив, що наразі про членство України в НАТО не йдеться. За його словами, приєднання України до Альянсу буде можливим лише після завершення війни.
- Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зауважила, що країни-члени НАТО мають дати Україні все необхідне озброєння до того моменту, як вона приєднається до Альянсу.