Білорусь стає все більш залежною, – НАТО про зближення Путіна та Лукашенка

6 червня 2021, 10:12
Читать новость на русском

Джерело:

Welt am Sonntag

У Північноатлантичному Альянсі звернулись до російського лідера Володимира Путіна та самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Їх застерегли від дестабілізації на східному фланзі НАТО.

В Альянсі стурбовані через тісну взаємодію Путіна та Лукашенка. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

До речі Послання Путіну: НАТО проводить широкомасштабні навчання у небі над Європою

Білорусь стає "все більш і більш залежною", – Столтенберг

Генсек зазначив, що НАТО уважно стежить за тим, що відбувається у Білорусі. Тому Альянс готовий стати на захист союзників при будь-яких загрозах, якщо такі будуть виходити з Мінська та Москви. Щодо захисту мовиться про Литву, Латвію та Польщу, які межують з Білоруссю.

Союзники серйозно стурбовані більш тісною співпрацею між Москвою і Мінськом в останні місяці. Раніше Росія масово порушила територіальну цілісність таких держав як Україна, Грузія і Молдова,
– наголосив Столтенберг.

Він додав, що Білорусь стає "все більш і більш залежною" від Росії. Через це угоду про партнерство з Мінськом значно скоротили. Надалі її теж переглядатимуть.

У НАТО стурбовані через співпрацю Росії та Китаю

Крім того, Столтенберг звернув увагу на політичне та військове співробітництво Росії і Китаю, що поглиблюється. Генсек назвав це "серйозним викликом".

Зближення Лукашенка та Путіна: що відомо

  • Путін та Лукашенко зустрілися 28 травня у Сочі. Це відбулось на тлі затримання опозиційного блогера Романа Протасевича.
  • Лукашенко поскаржився Путіну на авіаційну блокаду, до якої вдалася низка країн та привіз на зустріч документи щодо ситуації з літаком компанії Ryanair.
  • До речі, після зустрічі Росія виділила Білорусі другий транш державного кредиту у розмірі 500 мільйонів доларів.
  • Крім того, потім самопроголошений президент сказав, що Росія дасть Білорусі зброю, а також перекине війська при конфлікті за добу.
  • Лукашенко також зустрічався з Путіним у квітні. Після цього він заявив, що Росія і Білорусь можуть завершити створення Союзної держави восени 2021 року.